Newsy

Zmiany w podróżowaniu do Turcji. Od teraz wystarczy tylko dowód osobisty

Newsy

Autor:
Teofila
Siewko
Źródło:
TVN24
Polski paszport i walizka

Ambasada Turcji wydała komunikat - aby przekroczyć granicę, polscy obywatele nie muszą mieć przy sobie paszportu. Wystarczy jedynie dowód osobisty. Jak sytuacja wygląda w przypadku osób niezaszczepionych?

Nowe zasady wjazdu do Turcji

"Od 19 kwietnia 2022 r. obywatele polscy mogą podróżować do lub tranzytem przez Turcję wyłącznie na podstawie dowodu osobistego. Nie muszą już mieć przy sobie paszportów podczas wyjazdów turystycznych trwających maksymalnie 90 dni" - podaje turecka ambasada w Warszawie we wpisie na Twitterze.

Podróże po świecie

Podróż marzeń do Namibii
Podróż marzeń do Namibii Dzień Dobry TVN
wideo 2/5

Zamieszczono również dokument z decyzją z dnia 18 kwietnia. Można go znaleźć na oficjalnej tureckiej stronie rządowej. Informacja na polskiej stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych nie została jeszcze zaktualizowana. Jednak rzecznik MSZ, Łukasz Jasina, potwierdził zmianę zasad wjazdu Polaków do Turcji. 

Zasady wjazdu do Turcji w pandemii COVID-19

Turcja to jeden z najpopularniejszych kierunków, który Polacy wybierają na wakacje - wynika z raportu "Zagraniczne wakacje Polaków 2021" Polskiej Izby Turystyki. Zainteresowanie wyjazdem szczególnie wzrosło, kiedy poinformowano o luzowaniu obostrzeń.

Osoby, które chcą wjechać do kraju i są w pełni zaszczepione nie musza wykonywać testów przed ani po przyjeździe, nie obowiązuje również kwarantanna, jednak konieczne jest wypełnienie formularza lokalizacyjnego. Osoby niezaszczepione mają obowiązek wykonania testu przed przylotem: PCR na 72 godziny przed lub RNA i kwasów nukleinowych, wykonane na 48 godzin przed. 

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Więcej przeczytasz na tvn24.pl

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Teofila Siewko

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: Piotr Wytrazek/Getty Images

Pozostałe wiadomości