ambasada

  ambasada

  Polska ambasada w Chorwacji opublikowała poradnik dla turystów, w którym zawarła przykładowe problemy, z którymi wczasowicze zwracają się do placówki dyplomatycznej.

  Ołena Zełenska jest poruszona postawą Polaków. W mediach społecznościowych zamieściła wzruszający spot i podziękowania. - Polska przyjęła ponad trzy miliony Ukraińców, dając im nie tylko tymczasowe mieszkanie, ale stałą opiekę, bezpłatne leki i edukację - podkreśliła pierwsza dama.

  Ambasada Turcji wydała komunikat - aby przekroczyć granicę, polscy obywatele nie muszą mieć przy sobie paszportu. Wystarczy jedynie dowód osobisty. Jak sytuacja wygląda w przypadku osób niezaszczepionych?

  Budynek przy ul. Sobieskiego 100 kryje w sobie mnóstwo tajemnic. Od dawna nikt tam nie mieszka, ale to nie oznacza, że obiekt jest opuszczony.

  Co symbolizuje to dzieło?

  Ze Strefy Gazy w kierunku Izraela wystrzelono od poniedziałku ponad tysiąc rakiet. Jak podaje izraelskie wojsko, większość pocisków została przechwycona przez Żelazną Kopułę lub spadła na terytorium Izraela, a około 200 doleciało nad rejony zamieszkiwane przez Palestyńczyków. Według Izraela zginęło kilkunastu islamskich bojowników, służba medyczna Palestyny mówi o 35 zabitych, w tym dzieciach. Polska ambasada w Izraelu stanowczo odradza podróżowanie w rejon konfliktu.

  Georgette Mosbacher to amerykańska bizneswoman, polityk Partii Republikańskiej, a od 2018 r. ambasador Stanów Zjednoczonych w Polsce. Dlaczego postanowiła zająć się polityką? Jakiego rodzaju relacja łączy ją i Prezydenta USA Donalda Trumpa? Jakie ma przesłanie dla kobiet, które chciałyby odnieść sukces zawodowy? Z Panią ambasador rozmawiała prowadząca Dzień Dobry TVN Anna Kalczyńska.

  Kuchni japońska kojarzy się przede wszystkim z tradycyjnym sushi. W rzeczywistości jest znacznie bogatsza. By poznać japońską kuchnię, dziennikarka Dzień Dobry TVN Katarzyna Olubińska wybrała się do rezydencji ambasadora Japonii w Polsce. Czym jest umami? Jakie polskie danie ambasador Japonii lubi najbardziej? Dlaczego w Japonii "poleruje się" ryż? I jak przygotowuje się wasabi?

  Jutro w Dzień Dobry TVN: w życiu pomaga mu wybrać żonę, a w Dzień Dobry TVN sprawdzimy jak Artur i Marzanna z "Kto poślubi mojego syna" dogadają się... w kuchni. W programie także: z ambasadorem USA w Polsce Stephenem Mullem porozmawiamy o tym, dlaczego Europejczycy i Amerykanie dołączają do dżihadystów i bezwzględnie walczą ze światem Zachodu oraz przekonamy się, czy telefony komórkowe rzeczywiście są niebezpieczne dla zdrowia. Z Cezarym Kosińkim, Rafałem Rutkowskim i Katarzyną Lengren zajmiemy się męską menopauzą. Ponadto: Filipem Chajzerem zbadamy, czy hit „Ale Ale Aleksandra” ma miliony fanów wyłącznie w sieci oraz, tylko u nas na żywo, Tony Ward – niegdyś partner Madonny, dziś mężczyzna zapierający dech w piersiach tysiącom kobiet! Nie możecie tego przegapić! A na naszej scenie zespoił Andre z utworem "Ale Ale Aleksandra". Zapraszamy jutro od 8:00. Program poprowadzą: Anna Kalczyńska i Robert Kantereit.

  Zostaliśmy zaproszeni do ambasady USA na poczęstunek. Jakie są najpopularniejsze amerykańskie smaki? Za czym najbardziej tęskni ambasador USA?

  Jak można wyjechać za granicę nie ruszając się z Warszawy? Tej trudnej sztuki dokonała dziś nasza reporterka Katarzyna Olubińska, która z kamerą Dzień Dobry TVN odwiedziła rezydencję ambasadora USA w Polsce.