Newsy

Już w najbliższy weekend Puchar Świata w Zakopanem. Gdzie można obejrzeć skoki narciarskie?

Newsy

Autor:
Sabina
Zięba
Skoczek narciarski. Dieta skoczków narciarskich.

Puchar Świata w skokach narciarskich zawitał pod Tatry. Przez najbliższe dni zawodnicy będą rywalizować ze sobą w Zakopanem. Kto z Polaków wystartuje w konkursie indywidualnym? Gdzie będzie można oglądać transmisje?

Skoki Zakopane 2022

Przed nami kolejny weekend ze skokami narciarskimi. Eurosport 1 i Player.pl pokażą kwalifikacje, konkurs drużynowy i konkurs indywidualny rozgrywane w Zakopanem, a relacjom towarzyszyć mają studia realizowane pod skocznią. W Eurosporcie gośćmi Michała Korościela będą Jakub Kot, Wojciech Topór, Magdalena Pałasz i Sebastian Szczęsny. Wywiady spod skoczni przeprowadzi z kolei Kacper Merk, który wraz z Dominikiem Formelą z portalu skijumping.pl przeanalizuje wydarzenia z Wielkiej Krokwi. Na miejscu zawody komentować będzie znakomity duet Eurosportu - Marek Rudziński i Igor Błachut.

Skoki narciarskie na antenie TVN

 Historia Turnieju Czterech Skoczni
Historia Turnieju Czterech Skoczni Dzień Dobry TVN
wideo 2/6

Rywalizacja w Pucharze Świata 2021/2022 osiągnęła półmetek. W sobotę o 16:00 odbędzie się konkurs drużynowy, natomiast w niedzielę o 16:00 będzie miał miejsce konkurs indywidualny. Kwalifikacje do tego ostatniego zaplanowano na 14:30 w niedzielę (początkowo miały się odbyć w piątek, ale ze względu na duży wiatr zostały przeniesione). Obecnie w pierwszej dziesiątce klasyfikacji generalnej Pucharu Świata nie ma ani jednego Polaka. Nasi liderzy - Dawid Kubacki, Piotr Żyła i Kamil Stoch zajmują odpowiednio 36., 21., i 16. miejsce.

Puchar Świata na żywo w Eurosporcie 1 i Playerze

Od początku sezonu TVN Grupa Discovery relacjonuje konkursy i kwalifikacje w ramach Pucharu Świata w skokach narciarskich. Wszystkie zawody rozgrywane poza Polską transmitowane są w TVN, Eurosporcie 1 i Playerze. W kolejny weekend rywalizacja przeniesie się do Titisee-Neustadt. Będzie to przedostatni przystanek przed Zimowymi Igrzyskami Olimpijskimi Pekin 2022, które rozpoczną się 4 lutego. To największe sportowe wydarzenie świata transmitowane ma być w Eurosporcie i w całości w Playerze.

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Sabina Zięba

Źródło zdjęcia głównego: technotr/Getty Images

Pozostałe wiadomości