Reels – nowa funkcja na Instagramie. Czy Facebook wygryzie TikToka?

media społecznościowe telefony smart phone
Tara Moore/Getty Images
Źródło: Stone RF
Facebook oficjalnie wprowadził najnowszą funkcję Instagrama służącą do tworzenia krótkich filmików. Reels ma być konkurencją dla TikToka. Jak na razie usługa dostępna jest w 50 krajach świata.

Instagram Reels konkurencją dla TikToka

Reels to nowa funkcja zaproponowana przez Facebooka użytkownikom Instagrama. Usługa stanowi odpowiedź Marka Zuckerberga na cieszącą się ogromną popularnością, szczególnie wśród młodych użytkowników, aplikację TikTok.

Instagram Reels praktycznie niczym nie różni się od chińskiego serwisu. Obie platformy umożliwiają nagrywanie oraz montowanie 15-sekundowych filmików, a następnie udostępnianie ich swoim obserwującym. Użytkownicy mogą dodawać do nagrań dowolne efekty zarówno wizualne, jak i dźwiękowe.

Facebook kontra TikTok

Reels nie jest pierwszym projektem Facebooka, którego celem jest zagarnięcie użytkowników chińskiej platformy społecznościowej. Pod koniec 2018 roku na rynku zadebiutowała aplikacja o nazwie Lasso. Projekt nie spełnił jednak pokładanych w nim nadziei i kilka tygodni temu został oficjalnie zamknięty.

Kontrowersje wokół TikToka

Premiera Reels zbiegła się w czasie z wystąpieniem Donalda Trumpa, w którym to prezydent ogłosił, że zamierza zablokować możliwość korzystania z TikToka w USA. Jeśli do tego dojdzie, usługa Facebooka ma szansę całkowicie zastąpić chiński pierwowzór.

Widzimy się w Dzień Dobry Wakacje! Na program zapraszamy w każdą sobotę i niedzielę od 9:00.

Zobacz też:

Wysyłanie "nudesów" – niebezpieczne zjawisko coraz popularniejsze wśród dzieci i młodzieży. Jak się przed nim uchronić?

Mars 2020. Łazik Perseverance leci na Czerwoną Planetę

Jak to jest naprawdę z uzależnieniem od smartfonów? "Odcięcie się jest zaleceniem terapeutycznym"

Autor: Agata Polak

Źródło zdjęcia głównego: Stone RF

podziel się:

Pozostałe wiadomości