Wyrzucił psa z okna na drugim piętrze. "Mieszkańcy płakali, zdając nam relację"

Autor:
Aleksandra
Matczuk
Źródło:
TVN24
Walczą o życie zwierząt do ostatniej pustej klatki
Walczą o życie zwierząt do ostatniej pustej klatki Dzień Dobry TVN
wideo 2/34

Na jednym z osiedli w Radomiu przez okno z drugiego piętra wyrzucono szczeniaka. Piesek ma uszkodzony kręgosłup i walczy o życie. Policja zatrzymała potencjalnego sprawcę. Mężczyzna usłyszy zarzut.

Radom. Szczeniak wyrzucony z drugiego piętra

Do bulwersującego zdarzenia doszło w niedzielę, 4 czerwca na jednym z osiedli w Radomiu. Mieszkańcy powiadomili Fundację dla Szczeniąt Judyta, że z balkonu na drugim piętrze wyrzucono zwierzę. Jak poinformowała szefowa fundacji Małgorzata Brzezińska, w tym czasie w mieszkaniu trwała libacja alkoholowa. - Około godziny 1,2 nad ranem z okna mieszkania wyleciała szafka - przekazała.

- Około 8.30 z tego samego okna wyrzucono szczeniaka. Pisk, skowyt, krzyki cierpiącego malucha postawiły na nogi osiedle. Mieszkańcy płakali, zdając nam relację - podkreśliła.

Pies wyrzucony przez okno walczy o życie

Policja przyjechała na miejsce zdarzenia i zatrzymała cztery osoby. Jedna z nich poinformowała, że jest właścicielem psa. - Do nas zgłosiła się kobieta twierdząca, że zmaltretowany szczeniak należy do niej. Pies miał jej uciec, a ona - po trzech godzinach poszukiwań pojechała na wesele - zaznaczyła Małgorzata Brzezińska.

Szefowa fundacji "Judyta" dodała także, że szczenię ma uszkodzony kręgosłup i jest pod opieką specjalistów. - Są zgodni, że rokowania są złe, ale malucha czekają jeszcze kolejne badania - przyznała.

Policja zatrzymała potencjalnego sprawcę. Prokuratura zamierza mu przedstawić zarzuty. - Mężczyzna usłyszy zarzut z ustawy o ochronie zwierząt. Dalsze decyzje będą podjęte po zgromadzeniu całego materiału dowodowego, w szczególności ustalenia charakteru obrażeń, jakich doznał szczeniak - przekazała prokurator Agnieszka Borkowska z Prokuratury Okręgowej w Radomiu.

Więcej w TVN24.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Aleksandra Matczuk

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: GettyImages/by ah_fotobox - Andreas*H

Pozostałe wiadomości