Newsy

Polska wyspa na sprzedaż. "Może być warta naprawdę sporo"

Newsy

Autor:
Daria
Pacańska
Reporter:
Agata Zjawińska
Wyspa na sprzedaż

W Polsce nad jeziorem Lubie jest wyspa na sprzedaż. Jeden z właścicieli, Martin Moser, szuka odpowiedniego kupca. Kilka razy zdarzyło mu się odmówić potencjalnym nabywcom. To niezwykle rzadka oferta w naszym kraju.

Prywatna wyspa w Polsce

Martin Moser przyjechał w 1992 roku na urlop do Polski. Zakochał się w tym miejscu i postanowił zakupić wyspę. 15 lat temu ta wyspa została wystawiona na sprzedaż. Wówczas zrozumiał, że trzeba albo zacząć coś robić z tym miejscem, albo się go pozbyć. W tej chwili jest m.in. pole namiotowe i cała infrastruktura.

- W lato mieszkamy tutaj, a w zimie na lądzie - wyjaśnił właściciel.

Na wyspie niczego nie brakuje. Jest prąd, woda, możliwość zamieszkania w domkach do wynajęcia, a nawet restauracja czy sklepik. Jednak przede wszystkim to miejsce idealne na relaks i odpoczynek.

- Jest prom, dlatego można z samochodem i przyczepą kempingową dopłynąć tutaj. Jest też mały most, więc można też na pieszo przyjść - podkreślił Martin Moser.

Wiele osób już pytało o możliwość kupienia tej wyspy, jednak właściciel cały czas odmawia. Jak mówi, nie było jeszcze oferty, która mogłaby go skusić do sprzedania posiadłości.

Jak kupić wyspę?

Wyspa jest spektakularna i jak podkreśla ekspert Sebastian Smoliński to unikatowa oferta na rynku. Rzadko w Polsce pojawiają się tego typu transakcje. Szczególnie, że jest to prywatne miejsce, a nie należące do skarbu państwa czy do gminy. Jednak okazuje się, że to inwestycja nie dla każdego.

- Na pewno kluczowym jest posiadanie odpowiednich ilości pieniędzy, ponieważ według różnych szacunków taka wyspa może być warta naprawdę sporo. Jest też trochę formalności, nie chciałbym się tu wdawać w szczegóły, natomiast na pewno warto sprawdzić przed ewentualną decyzją rzeczy, które mogą mieć wpływ na to czy taką wyspę można kupić, czy nie - tłumaczył Sebastian Smoliński.

Jezioro i okolice to obszar Natury 2000, więc może być też wymóg ochrony przyrody.

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Daria Pacańska

Reporter: Agata Zjawińska

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości