Pogoda na niedzielę. Czeka nas chłodny początek miesiąca. Gdzie może spaść śnieg?

Autor:
Teofila
Siewko
Źródło:
TVN Meteo/IMGW
Prognoza pogody 1, 2, 3 kwietnia 2023
Prognoza pogody 1, 2, 3 kwietnia 2023x-news/TVN Meteo
wideo 2/11

Początek kwietnia będzie zdecydowanie chłodniejszy i odczujemy to już w niedzielę 2 kwietnia. Możliwe będą nie tylko przymrozki, ale i opady śniegu. Sprawdź prognozę pogody na niedzielę 2 kwietnia. 

Prognoza pogody na niedzielę 2 kwietnia

W niedzielę w całej Polsce prognozowane opady deszczu ze śniegiem poza Podkarpaciem, tam pojawi się tyko deszcz. Termometry wskażą od 5 st. C na Nizinie Szczecińskiej i Dolnym Śląsku, 6 st. C w centrum i na Suwalszczyźnie, a najcieplej będzie na Podkarpaciu - tu termometry wskażą do 9 st. C. Wiatr z kierunków północnych będzie umiarkowany i dość silny. W porywach może osiągać do 50-70 km/h. 

Pogoda w niedzielę 2 kwietnia - Warszawa

W Warszawie w niedzielę można spodziewać się deszczu przechodzącego w śnieg. Termometry w dzień wskażą 6 st. C, a w nocy niewiele chłodniej bo 4 st. C. Po zachodzie słońca wciąż możliwe przelotne opady deszczu. Wiatr umiarkowany będzie wiał z kierunków północnych z prędkością do 22 km/h. 

Prognoza alertów IMGW - przymrozki, silny wiatr, oblodzenia i opady śniegu

Na niedzielę IMGW prognozuje wydanie ostrzeżeń pierwszego stopnia dla całej Polski. Niemal w całym kraju będzie można spodziewać się przymrozków - temperatura przy gruncie spadnie poniżej zera. Ostrzeżenia przed nimi nie dotyczą jedynie powiatów: puckiego, nowodworskiego, Gdyni i Gdańska.

W województwach nadmorskich można spodziewać się silnego wiatru. Alerty pierwszego stopnia mogą pojawić się w województwie zachodnio-pomorskim (powiat: gryficki, kołobrzeski, koszaliński, sławieński) i pomorskim (powiat: słupski, lęborski, wejherowski, pucki, Gdynia, Gdańsk, Gdański, nowodworski).

Alerty pierwszego stopnia przed oblodzeniami prognozowane są dla województw: śląskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego i podkarpackiego. Dodatkowo w rejonach podgórskich mogą pojawić się opady śniegu. Żółte ostrzeżenia z nimi związane prognozowane są dla powiatów: cieszyńskiego, żywieckiego, nowotarskiego, tatrzańskiego, nowosądeckiego, gorlickiego, jasielskiego, krośnieńskiego, sanockiego, leskiego i bieszczadzkiego. Tu pokrywa śnieżna może wzrosnąć o 5 cm. 

Więcej przeczytasz na TVN Meteo

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Teofila Siewko

Źródło: TVN Meteo/IMGW

Źródło zdjęcia głównego: sonsam/Getty Images

Pozostałe wiadomości