Pogoda

Kiedy będzie ciepło? Czy lato jeszcze wróci?

Pogoda

Rancic Aleksandar/Getty Images

Od początku sierpnia 2021 obserwujemy znaczny spadek temperatury, który wyraźnie przypomina, że wakacje powoli dobiegają końca i zbliża się jesień. Lato nadal jednak się nie skończyło i ciągle jest jeszcze szansa na pogodne dni. Czy i kiedy będzie jeszcze ciepło?

Lato 2021 i zmiana pogody w sierpniu. Czy będzie jeszcze ciepło?

Czerwiec 2021 w Polsce był wyjątkowo upalny. Przez większość dni termometry pokazywały ponad 30 stopni Celsjusza. Jeszcze wyższe temperatury, sięgające nawet 40 stopni powyżej zera, pojawiły się w lipcu. Wówczas w wielu regionach Europy padły oficjalne rekordy wysokich temperatur.

Dlatego gwałtowne ochłodzenie, które pojawiło się wraz z sierpniem, jest dość zaskakujące. Zgodnie z zapowiedziami meteorologów, ostatnie tygodnie szkolnych wakacji okazały się być zimne. Lato jednak nadal się nie skończyło. Oficjalnie jesień rozpoczyna się 23 września. Jakie są szanse, że jeszcze będzie ciepło?

Kiedy powrót lata?

Na przełomie sierpnia i września temperatura niemal w całej Polsce nie przekroczy 20 stopni Celsjusza, a na niebie będzie sporo chmur. Przelotne opady deszczu spodziewane są we wszystkich miastach i regionach kraju. Lekkie ocieplenie, z temperaturą od 21 do 24 stopni Celsjusza ma nastąpić po 8 września 2021. Synoptycy zapowiadają, że w tych dniach, aż do 25 września będzie zdecydowanie mniej opadów deszczu. Pojawią się za to gęste, ale niegroźne chmury na niebie. Cieplej już nie będzie, więc warto skorzystać z tych ostatnich, pogodnych dni.

Zobacz także:

Zobacz wideo: Koniec sierpnia z burzami i opadami. Miejscami zaledwie 15 stopni

Autor: Diana Ryściuk

Pozostałe wiadomości