Pogoda na poniedziałek: ciepło i pogodnie w całej Polsce

''Pogoda na dzień + 2 kolejne dni (20 + 21-22.04.2020) | POLSKA'', źródło: x-news.
Pogoda w poniedziałek, 20 kwietnia. Na termometrach od 9 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 15 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku. Wiatr słaby i umiarkowany.

Europa Zachodnia, Południowa i krańce wschodnie kontynentu znajdują się pod wpływem niżów. Na pozostałym obszarze pogodę kształtuje wyż z centrum w rejonie południowej Norwegii. Polska znajduje się pod wpływem tego wyżu. Z północy napływa chłodne powietrze pochodzenia arktycznego.

Pogoda w poniedziałek, 20 kwietnia

Ciśnienie w południe w Warszawie wyniesie 1013 hPa i będzie powoli rosnąć.

W poniedziałek na przeważającym obszarze kraju zachmurzenie małe, jedynie na północnym wschodzie popołudniu okresami umiarkowane i tam możliwe słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna od 9 st., 11 st. na północy kraju, około 13 st. w centrum, do 15 st. na południowym zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem i na południowym zachodzie okresami porywisty, północno-wschodni.

W nocy zachmurzenie małe lub bezchmurnie. Na północy kraju miejscami możliwa mgła ograniczająca widzialność do 300 m. Temperatura minimalna od -4 st. na północnym wschodzie i w miejscowościach podgórskich Karpat, około -2 st. w centrum do 4 st. nad morzem. W centrum i na zachodzie kraju możliwe przygruntowe przymrozki do -3 st. Wiatr słaby, nad morzem umiarkowany, okresami porywisty, północno-wschodni.

Pogoda w Warszawie w poniedziałek, 20 kwietnia

W poniedziałek w Warszawie zachmurzenie małe, wzrastające po południu do umiarkowanego. Temperatura maksymalna 14 st. Wiatr słaby, okresami umiarkowany, północny i północno-wschodni. W nocy pogodnie. Temperatura minimalna -1 st. Wiatr słaby, północno-wschodni.

We wtorek w stolicy zachmurzenie przeważnie umiarkowane. Temperatura maksymalna 15 st. Wiatr słaby, okresami umiarkowany, północno-wschodni.

Więcej o pogodzie czytaj na tvnmeteo.

Zobacz też:

Tokio 2021. Brytyjski ekspert ds. zdrowia: „Bez szczepionki igrzyska mogą być bardzo nierealne”

Autor: Jola Marat

Źródło: PAP| x-news

podziel się:

Pozostałe wiadomości