Oszustwo na bilet - na czym polega?
Sezon wakacji i letnich festiwali trwa. W tym czasie dochodzi do wielu transakcji związanych z kupowaniem biletów na koncerty, mecze i innego typu wydarzenia, co właśnie próbują wykorzystywać internetowi oszuści. Często skutecznie. Policja ostatnio informowała m.in. o mężczyźnie z województwa lubuskiego, który oszukał ponad 30 osób, sprzedając fałszywe bilety na popularny festiwal czy też o innym, który fałszował bilety na koncerty i gale sportowe. W jaki sposób działają tego typu oszuści? Podrabiają bilety, sprzedają jeden wielu osobom, spekulują cenami, a ci bardziej zaawansowani tworzą fałszywe reklamy, które kierują do stron internetowych opracowanych po to, aby wyłudzić dane kart płatniczych lub logowania do kont bankowych. Oszuści uaktywniają się szczególnie w sekcjach komentarzy na związanych z danym wydarzeniem profilach w mediach społecznościowych.
Jak nie paść ofiarą oszustwa na bilet?
Najlepiej jest unikać kupowania biletów na jakiekolwiek wydarzenia "z drugiej ręki", przez internet. Nie warto tego robić ani na zaufanych stronach internetowych typu Olx, w mediach społecznościowych, ani też na nieznanych serwisach ogłoszeniowych, które wyskakują nam w wyszukiwarce w trakcie szukania biletów na interesujące nas wydarzenie.
Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.
Zobacz także:
- Oszustwo na SMS-a do "mamy" lub "taty". Na czym polega?
- Oszustwo na Facebooku i podszywanie się pod rodzinę
- Nowa metoda oszustwa. "Żerują na dobrym sercu i strachu"
Autor: Diana Ryściuk
Źródło: strefabiznesu.pl
Źródło zdjęcia głównego: grinvalds/Getty Images