Nowa metoda oszustwa. "Żerują na dobrym sercu i strachu" 

Źródło: Dzień Dobry TVN
Zuchwałe oszustwo na telefon
Zuchwałe oszustwo na telefon
Bądź bezpieczna!
Bądź bezpieczna!
"Projekt Lady". Dom uczestniczki ucierpiał w pożarze. Trwa zbiórka pieniędzy
"Projekt Lady". Dom uczestniczki ucierpiał w pożarze. Trwa zbiórka pieniędzy
Pożar domu jednorodzinnego w Kole. Zginęła 5-letnia dziewczynka
Pożar domu jednorodzinnego w Kole. Zginęła 5-letnia dziewczynka
Uwaga! TVN: Rodzice nie puszczali dzieci do szkoły. W trosce o bezpieczeństwo
Uwaga! TVN: Rodzice nie puszczali dzieci do szkoły. W trosce o bezpieczeństwo
Bezpieczny dom dla dzieci
Bezpieczny dom dla dzieci
Oszuści znaleźli nową metodę wyłudzania pieniędzy. Po wnuczku, policjancie zaczęli się podawać za lekarza. - Pamiętajmy, że nikt nie może od nas żądać pieniędzy za leczenie chorego - apelują funkcjonariusze.

Wyłudzili pieniądze od seniorek metodą "na lekarza" 

Przestępcy wymyślili nową metodę oszustwa - tym razem na "lekarza". Zadzwonili do dwóch seniorek z Bytomia i wmówili im, że ich synowie zachorowali na COVID-19 i są w bardzo ciężkim stanie. Po chwili do rozmowy dołączył się rzekomy lekarz, który opowiedział o terapii ratującej życie. Kobiety posłuchały się jego zaleceń i wpłaciły na nią odpowiednią kwotę.

- Oszuści żerują na dobrym sercu starszych osób i na strachu o życie swoich bliskich. Często grają na emocjach: płacząc, krzycząc oraz straszą poniesieniem sporych wydatków. W ten sposób wywierają presję, chcąc wymusić szybką reakcję - przekazała Komenda Miejska Policji w Bytomiu.

Oszustwo na lekarza - na czym polega

Podobna sytuacja przytrafiła się jeszcze w kilku miastach w Polsce m.in. w Lublinie. Funkcjonariusze przypominają, że nikt (ani lekarz, ani instytucja) nie może od nas żądać pieniędzy za leczenie chorego.

- Chory jest leczony za darmo, więc nie dajmy się oszukać! Jeśli dzwoni do nas osoba, która próbuje wmówić nam, iż musimy zapłacić za leczenie najbliższych, powinniśmy jak najszybciej przerwać połączenie i zadzwonić pod numer 112, by poinformować o próbie oszustwa policję - czytamy na bytom.policja.gov.pl

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Dominika Czerniszewska

Źródło: bytom.policja.gov.pl

Źródło zdjęcia głównego: SetsukoN/Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości