Newsy

Odłowiono psy, które pogryzły 18-latkę. "Ustalono, kto może być właścicielem"

Newsy

Autor:
Aleksandra
Matczuk
Źródło:
Radiozet/Facebook
Odłowienie psów

26 maja w mediach pojawiła się informacja o pogryzieniu 18-latki przez sforę psów w miejscowości Łask. Do soboty udało się odłowić 12 psów, a policja ustaliła, kto może być właścicielem zwierząt.

Łask. Agresywne psy pogryzły 18-latkę

W miejscowości Łask doszło do tragicznego zdarzenia. 26 maja spokój mieszkańców został zburzony przez sforę psów, która tego dnia pogryzła 18-latkę. Według rzeczniczki Komendy Powiatowej w Łasku dziewczyna została odnaleziona przez przejeżdżającego tamtędy świadka.

Zwierzęta

Jak pomagać zwierzętom, żeby nie szkodzić
Jak pomagać zwierzętom, żeby nie szkodzić Dzień Dobry TVN
wideo 2/27

- Leżała w rowie z ranami szarpanymi i krwawiła. Natychmiast wezwano pogotowie i policję. Medycy udzielili pomocy kobiecie - wyjaśniła rzeczniczka st. asp. Katarzyna Staśkowska. Pogryziona 18-latka została przewieziona do szpitala w Łodzi, a jej stan określa się jako ciężki.

Trwa próba odłowienia psów

Po tym wydarzeniu rozpoczęto próbę odłowienia psów. W ciągu dwóch dni udało się złapać aż 12 zwierząt. Ponadto policja ustaliła też, kto może być ich właścicielem. - Dzięki interwencji służb udało się odłowić część agresywnych psów. Trwają czynności, aby jak najszybciej uchwycić pozostałą część niebezpiecznej watahy - czytamy na Facebooku "Gmina Łask"

- Jeśli ktoś zauważy większa grupę psów, proszony jest o pilny kontakt telefoniczny z łaską policją - dodano w komunikacie. Poszukiwanie psów dalej trwa. Jak się okazuje, to nie pierwszy atak psów w Łasku. - Szkoda, że musiało dojść do tragedii, żeby ktoś zaczął reagować - skomentował post jeden z mieszkańców.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Aleksandra Matczuk

Źródło: Radiozet/Facebook

Źródło zdjęcia głównego: Fortise/Getty Images

Pozostałe wiadomości