Newsy

Zamykane są kolejne szlaki w Tatrach. Czy powinniśmy obawiać się niedźwiedzi?

Newsy

Autor:
Oskar
Netkowski
Od soboty zamknięte kolejne szlaki w Tatrach
Od soboty zamknięte kolejne szlaki w Tatrach Dzień Dobry TVN
wideo 2/6

Reporterka Dzień Dobry TVN Dagmara Kowalczyk wybrała się w Tatry, by sprawdzić jak wygląda sytuacja na tamtejszych szlakach. Z widzami połączyła się z kultowej drogi, prowadzącej z Kuźnic na Kasprowy Wierch. Szlak na tym odcinku został zamknięty ze względu na grasujące niedźwiedzie.

Zamykane szlaki w Tatrach

Od 23 kwietnia szlak prowadzący z Kuźnic na Kasprowy Wierch pozostaje zamknięty. Wszystko za sprawą niedźwiedziej rodziny, która dała o sobie znać w okolicy.

- Niedźwiedzie można spotkać na terenie całego Parku Narodowego oraz poza nim. To ruchliwe zwierzęta, które często się przemieszczają. W latach ubiegłych także wyłączono z użytku niektóre szlaki - wszystko dla spokoju ich, jak i turystów - mówił Marek Kot z Tatrzańskiego Parku Narodowego.

Niedźwiedzie w Tatrach

Z nadejściem wiosny niedźwiedzie opuściły swoje gawry. Po przebudzeniu z zimowego snu zwierzęta muszą uzupełnić zapasy tłuszczu. Jeśli nie znajdą wystarczającej ilości pożywienia, mogą zacząć zbliżać się do ludzi. O bezpieczeństwo zadbać muszą zwłaszcza mieszkańcy Podhala.

- W najlepszym przypadku spotkanie z niedźwiedziem skończy się zdjęciem z daleka. Od dawien dawna nie było słychać, żeby człowiekowi coś się stało - powiedział Marek Kot z Tatrzańskiego Parku Narodowego.

- W całych Tatrach żyje ok. 60 niedźwiedzi, większość z nich jest po stronie słowackiej - dodał.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki zobaczysz na Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Oskar Netkowski

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości