Newsy

Nie żyje Gryzelda Studzińska. Łączniczka z Powstania Warszawskiego miała 93 lata

Newsy

Autor:
Aleksandra
Matczuk
Źródło:
TVN24
Żałoba

Nie żyje łączniczka i sanitariuszka z Powstania Warszawskiego Gryzelda Studzińska. Harcerka Szarych Szeregów miała 93 lata. Informację o jej śmierci przekazał m.in. wicemarszałek województwa łódzkiego Piotr Adamczyk.

Zmarła Gryzelda Studzińska

Polskie media obiegła wiadomość o śmierci porucznik Gryzeldy Studzińskiej. "Zela" była harcerką Szarych Szeregów i łączniczką z Powstania Warszawskiego.

Rozmowy o śmierci

Jak zabezpieczyć bliskich na wypadek swojej śmierci?
Jak zabezpieczyć bliskich na wypadek swojej śmierci?Dzień Dobry TVN
wideo 2/2

- Bardzo smutna wiadomość. Zmarła mieszkająca w Łodzi por. Gryzelda Studzińska ps. Zela, harcerka Szarych Szeregów, łączniczka z Powstania Warszawskiego. Miała 93 lata. Panie, świeć nad Jej duszą - napisał na Facebooku wicemarszałek województwa łódzkiego Piotr Adamczyk.

Nie żyje łączniczka z Powstania Warszawskiego

Jak czytamy w tvn24.pl, Gryzelda Studzińska urodziła się w marcu 1929 roku. W wieku 11 lat przyjęto ją do 52. Żeńskiej Drużyny Harcerek im. Klaudyny Potockiej w Warszawie. "Zela" pełniła funkcję łączniczki Szarych Szeregów, brała też udział w tajnych kompletach.

Po wojnie zamieszkała w Łodzi, gdzie ukończyła studia. Przez wiele lat uczyła języka polskiego w łódzkich liceach. W listopadzie tego roku odebrała Order Niepodległości.

Więcej na ten temat w TVN24.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Aleksandra Matczuk

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: Myriams-Fotos/Pixabay

Pozostałe wiadomości