W 458. odcinku "Milionerów" o duże sumy zawalczyło aż trzech uczestników, Marzena Szymanowska-Pietrzyk, Dominika Paździor oraz Kajetan Zrałek. Które pytania sprawiły im najwięcej trudności? Sprawdźcie.
Kto jest twórcą logo zespołu Perfect?
Marzena Szymanowska-Pietrzyk z Poznania w 457. odcinku "Milionerów" odpowiedziała poprawnie na 10 pytań i dotarła do przedostatniego pytania za pół miliona zł. Jej rozgrywkę przerwał dźwięk ogłaszający koniec programu, dlatego w 458. odcinku kontynuowała swoją grę. Wyznała, że stresuje się bardziej niż w poprzednim odcinku. Wówczas Hubert Urbański odczytał pytanie: "Kto jest twórcą logo zespołu Perfect?".
- A. Andrzej Mleczko
- B. Henryk Sawka
- C. Marek Raczkowski
- D. Edward Lutczyn
Po usłyszeniu pytania uczestniczka wyznała, że nie wie, jakie jest logo kultowego zespołu, dlatego nie jest w stanie próbować dopasować go do stylu grafik wymienionych artystów. Chciała zrezygnować z dalszej gry, ale Hubert Urbański przypomniał jej o ostatnim kole ratunkowym, czyli głosowaniu publiczności. Osoby zebrane na widowni nie były jednak zbyt pomocne, ponieważ ich głosy były podzielone mniej więcej po równo na wszystkie odpowiedzi. Wówczas Marzena Szymanowska-Pietrzyk wyznała, że zaznaczyłaby w odpowiedź "C", lecz zdecydowała się na zrezygnowanie z gry. Kiedy zabrała ze sobą 250 tys. złotych, Hubert Urbański ogłosił, że Edward Lutczyn stworzył nie tylko logo Perfectu, ale także okładki płyt zespołu.
Milionerzy
Milionerzy
Przez jakie państwa biegnie południk zerowy?
Następna w rozgrywce wzięła udział Dominika Paździor z Ostrołęki, która jest lekarką na stażu mieszkającą z 4 kotami. Jej pierwsze pytanie brzmiało: "W dwudziestą piątą rocznicę ślubu małżeństwa świętują srebrne gody. A w pięćdziesiątą?". Wiedziała, że wówczas pary obchodzą złote gody, ponieważ niedawno świętowali je jej dziadkowie. Następnie zastanawiała się "Co jest powodem kompleksów Cyrana de Bergerac, bohatera sztuki autorstwa Edmonda Rostanda?". Nie znała odpowiedzi na to pytanie i poprosiła o pomoc publiczność. Widownia jednoznacznie zaznaczyła, że chodzi o wielgachny nos. W trzecim pytaniu wiedziała, że to kwadrat jest modułem w kodzie QR. By powalczyć o 5 tysięcy złotych musiała odpowiedzieć z kolei na pytanie: "Południk zerowy biegnie przez terytorium trzech europejskich państw: Wielkiej Brytanii oraz..."
- A. Szwecji i Norwegii
- B. Niemiec i Polski
- C. Belgii i Holandii
- D. Francji i Hiszpanii
Moneta Princes Polonie
Dominika prawidłowo odpowiedziała na pytanie, a następnie zmierzyła się z tym, czym jest preambuła. Wiedziała, że jest to uroczysty wstęp. Potem usłyszała, że: "Moneta z napisem Princes Polonie to jedna z najsłynniejszych monet w historii polskiego mennictwa. Znana jest pod jaką nazwą?"
- A. szeląg Mieszka I
- B. denar Bolesława Chrobrego
- C. obol Anny Jagiellonki
- D. grosz Jana Sobieskiego
Uczestniczka poprosiła o wykorzystanie koła ratunkowego pół na pół. Mimo odrzucenia dwóch nieprawidłowych odpowiedzi, i tak zaznaczyła złą nazwę. Kolejny grę zaczął Kajetan Zrałek z Nakła śląskiego, który choć jest z wykształcenia geodetą, pracuje jako agent nieruchomości. Wiedział w pierwszym pytaniu, że cieplica to inaczej terma. Potem zastanawiał się, co robi masztalerz i poprawnie zaznaczył, że pracuje w stadninie. Reszta jego rozgrywki w 459. odcinku.
Zobacz także:
- Gdzie Jennifer Lopez i Ben Affleck spędzają prywatne chwile? "Chowamy się w łazience lub szafie"
- Jak zrobić kanapkę? Brooklyn Beckham pokazał to za 100 tys. dolarów
- Jak ubrać się na walentynki, by oczarować drugą połówkę? Oto 6 najlepszych propozycji
Autor: Sabina Zzięba
Źródło zdjęcia głównego: Cezary Piwowarski/TVN