Newsy

Czym są sztuczkowe spodnie? Pytanie z "Milionerów" za 5 tys. złotych

Newsy

Autor:
Milena
Jaworska

Jakub Walczak zmierzy się z pytaniem o sztuczkowe spodnie. Czym są? Rodzajem gipsowego opatrunku, ekwipunkiem sztukmistrza, są obcisłe dzięki lycrze czy szyje się je z wełny w prążki? Poprawna odpowiedź warta jest 5 tysięcy złotych.

Sztuczkowe spodnie w "Milionerach"

Jakub Walczak, który ukończył wydział prawa na Uniwersytecie Łódzkim i jest asesorem, gra o milion złotych w programie. Zdołał poprawnie odpowiedzieć na trzy pytania. Wykazał się wiedzą dotyczącą powiedzeń, które często stosujemy, ras psów, a nawet udowodnił, że posiada wiedzę etymologiczną z języka włoskiego. Tym sposobem dotarł do momentu, w którym Hubert Urbański odczytał pytanie za 5 tysięcy złotych.

Sztuczkowe spodnie:

A. to rodzaj gipsowego opatrunku

B. to ekwipunek sztukmistrza

C. są obcisłe dzięki lycrze

D. szyje się z wełny w prążki

"Milionerzy" - pytanie o sztuczkowe spodnie za 5000 zł

Jakub wahał się nad odpowiedzią. Najbardziej absurdalna wydawała się mu odpowiedź D. szyje się z wełny w prążki, bo nie wyobrażał sobie, jak wełna może być w prążki. Nie podjął jednak ostatecznej odpowiedzi, a przyznał: Nie będę ryzykował i poproszę o kolejne koło ratunkowe. Pół na pół.

Hubert Urbański spełnił prośbę uczestnika. W wyniku wyeliminowania dwóch błędnych odpowiedzi w grze pozostały odpowiedzi B oraz D, z których Jakub Walczak wytypował jako poprawną odpowiedź, która była dla niego najmniej oczywista, czyli wariant D. szyje się z wełny w prążki. Odpowiedź ta jest poprawna.

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Milena Jaworska

Źródło zdjęcia głównego: TVN

Pozostałe wiadomości