"Milionerzy". Czym jest Walther Polizeipistole Kriminal?

program "Milionerzy"
Hubert Urbański
Źródło: Cezary Piwowarski/TVN
W 464. odcinku programu "Milionerzy" jako pierwsza z pytaniami zmierzyła się Sara Kwiecińska, która zakończyła grę z gwarantowaną sumą 1000 zł. Drugą uczestniczką była Anna Dorabialska. Jednym z pytań, na które musiała odpowiedzieć brzmiało: "Czyją bronią nazywany jest Walther Polizeipistole Kriminal". Jak sobie poradziła?

Czym jest dzieło Georges'a Bizeta "Poławiacze piersi"? - odpowiedź

Pierwsza do gry stanęła Sara Kwiecińska, która ukończyła romanistykę na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu. Obecnie pracuje w księgowości, a niegdyś sędziowała w grze w snookera w Polsce i poza granicami naszego kraju. Najpierw usłyszała pytanie: "Jakie słowa kończą przysłowie z Jasiem i Janem?". Bez zawahania wskazała na odpowiedź B. Następnie odpowiedziała, co trafia na wokandę, mówiąc że sprawy sądowe. Potem zastanawiała się, czym jest dzieło Georges'a Bizeta "Poławiacze piersi". Niestety odpowiedziała, że to obraz, a okazało się, że jest nim opera.

Czyją bronią nazywany jest Walther Polizeipistole Kriminal? - odpowiedź

Kolejną zawodniczką została Anna Dorabialska, prawniczka z Warszawy. Na pierwszy ogień usłyszała pytanie: "Monodram to sztuka dla jednego aktora, a monogram to". Doskonale wiedziała, że to ozdobne inicjały. Mając już 1000 na koncie, odparła, że Ignacy Łukasiewicz zapisał się w historii jako pionier przemysłu naftowego. Następnie usłyszała pytanie: "czyją bronią nazywany jest Walther Polizeipistole Kriminal":

A. Herkulesa Poirot B. Batmana C. Bonda D. mistrza Yody

Anna drogą dedukcji słusznie zaznaczyła odpowiedź C, czyli Bonda.

O czyjej przyszłej żonie pisał kronikarz Marcin Bielski?

Hubert Urbański zapytał Annę, który artysta został prawosławnym świętym. Wiedziała, że Andriej Rublow. Pierwsze koło ratunkowe wykorzystała przy pytaniu, jaki kolor ma kula do gry w bilard oznaczona numerem 8. Publiczność podpowiedziała jej, że chodzi o czarny. Następnie zastanawiała się, o czyjej przyszłej żonie kronikarz Marcin Bielski pisał: "Ni do kogo nie jest podobna z twarzy (...), a i postać ma różną niż wszyscy ludzie". Wykorzystała wówczas drugie koło ratunkowe, czyli 50:50.

A. Kazimierza IV Jagiellończyka B. Mieszka I C. Józefa Piłsudskiego D. Władysława Gomułki

Poprawną odpowiedzią zawierała litera A.

Zobacz także:

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Jak nosić pierścionki? Podpowiadamy! 
Materiał promocyjny

Jak nosić pierścionki? Podpowiadamy!