Sport i fitness

Małżeństwo snowboardzistów, które pojechało razem na olimpiadę. "Taki był nasz plan"

Sport i fitness

Autor:
Sabina
Zięba
Razem w życiu, na snowboardzie i w Pekinie
Razem w życiu, na snowboardzie i w PekinieDzień Dobry TVN
wideo 2/15

Weronika Biela-Nowaczyk i Michał Nowaczyk to małżeństwo, które wspólnie odnosi sportowe sukcesy. Niedawno wrócili z Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pekinie i było to dla nich niesamowite doświadczenie. Teraz opowiedzieli o tym w Dzień Dobry TVN.

Związek snowboardzistów

Pierwszy raz spotkali się 12 lat temu na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży. Weronika miała wtedy 19 lat, a Michał – 14. Byli w jednym klubie sportowym i chodzili do tej samej szkoły sportowej. Jeździli razem na zawody. Nie od początku jednak między nimi zaiskrzyło. Stwierdzili, że chcą być w związku dopiero pod koniec 2015 roku. Pięć lat później wzięli ślub. Oboje cały czas trenują snowboard. Weronika była już na Igrzyskach w Pjongczangu w 2018 roku, gdzie zadebiutowała i zajęła 24. miejsce. Michał wówczas nie dostał się do kadry. Tym razem pojechali razem.

- Zdarzyło nam się to pierwszy raz. W Pjongczangu Weronika była sama, beze mnie. Teraz się udało pojechać we dwójkę. (...) Taki był nasz plan - wyznał Michał Nowaczyk w Dzień Dobry TVN.

Rywalizacja w małżeństwie

Michał i Weronika wszędzie jeździli razem - na starty, zgrupowania i treningi, zarówno zimą, jak i latem. Jak mówią, między nimi nie ma żadnej rywalizacji, tylko wsparcie i stres o to, jak pójdzie na zawodach drugiej połówce. Wspólne treningi nie skłaniają ich do konkurowania między sobą, a pozwalają im się lepiej zrozumieć.

- To jest mobilizujące moim zdaniem. W sensie - wstajemy razem na treningi i wiemy, jaki danego dnia jest cel treningu, więc to pomaga. (...) Na pewno to było moim marzeniem, żeby jechać razem na igrzyska. To były naprawdę wspaniałe emocje i fakt, że się udało zdobyć kwalifikacje... U nas kwalifikacja trwa prawie 2 lata, więc przez 2 lata to był taki główny cel - zdradziła Weronika Biela-Nowaczyk w naszym programie.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl.

Zobacz także:

Autor:Sabina Zięba

Źródło zdjęcia głównego: Jakub Kamiński/East News

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości