Zimowe Igrzyska Olimpijskie 2022

  Gościem Dzień Dobry TVN był Stefan Hula wraz ze swoją sportową rodziną. Jakie ma plany na przyszłość? Kto z jego bliskich dzieli pasję skoczka?

  Weronika Biela-Nowaczyk i Michał Nowaczyk to małżeństwo, które wspólnie odnosi sportowe sukcesy. Niedawno wrócili z Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pekinie i było to dla nich niesamowite doświadczenie. Teraz opowiedzieli o tym w Dzień Dobry TVN.

  Aleksandra Michalik jest jedną z najlepszych polskich snowbordzistek. 22-latka właśnie wróciła z Igrzysk Olimpijskich w Pekinie, gdzie zdobyła 24. miejsce, wcześniej wywalczyła 12. miejsce w Pucharze Świata w slalomie gigancie równoległym. W Dzień Dobry TVN opowiedziała o niezwykłej relacji z dziadkiem, Józefem Gąsienicą-Sobczakiem,

  "Musiałem dla nich przeznaczyć pokój".

  Podczas trwających w Pekinie Igrzysk Olimpijskich jedzenie przygotowują i serwują roboty. To nie tylko znak czasów, ale też zgrabny unik w walce z koronawiursem. Wyjątkowe połączenie antycznej idei igrzysk i współczesnej technologii.

  W amerykańskiej kadrze wybuchł skandal po oskarżeniach snowboardzistki Callan Chythlook-Sifsof, uczestniczki olimpiady w Vancouver w 2010 roku, wobec jednego z trenerów. Amerykański Związek Narciarsko-Snowboardowy rozpoczął śledztwo.

  Za nami indywidualny konkurs olimpijski na dużej skoczni w Zhangjiakou. Na czwartym miejscu uplasował się Kamil Stoch, który nie krył łez w trakcie rozmowy z reporterem Eurosportu. Iga Światek publicznie pocieszyła skoczka. Co napisała?

  Grzegorz Filipowski to najbardziej utytułowany polski łyżwiarz figurowy. Trzykrotnie brał udział w olimpiadzie, był wicemistrzem Europy i brązowym medalistą Mistrzostw Świata. Razem ze swoją partnerką, Tracey Wainman, prowadzą szkołę łyżwiarstwa figurowego.

  "Stulecie przeszkód. Polacy na igrzyskach" to zbiór reporterskich historii i portretów naszych sportowców i olimpijczyków, pokazanych z nieznanej strony.

  Natalia Maliszewska przewróciła się na ostatnim okrążeniu biegu ćwierćfinałowego na 1000 metrów w short-tracku.

  "To jest to, co cieszy serce".

  Aleksandra Król, polska snowboardzistka, jest już na miejscu w Pekinie i szykuje się do startu na igrzyskach olimpijskich. W Dzień Dobry TVN opowiedziała o emocjach przed konkursem, w jakiej jest formie, a także, jak czuła się jako chorąża podczas ceremonii otwarcia.

  XXIV igrzyska olimpijskie w Pekinie właśnie się rozpoczęły. Jak każda duża impreza sportowa, również ta posiada swoją własną maskotkę. Tym razem została nią panda Bing Dwen Dwen. Co symbolizuje?