Aresztowanie Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika. "Takiej sytuacji jeszcze nie było"

Aresztowanie Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika
Źródło: Dzień Dobry TVN
Newsy
Newsy
Ponad 2 mln kobiet w Polsce nie chodzi na wybory
Ponad 2 mln kobiet w Polsce nie chodzi na wybory
#dziewczynynawybory spot
#dziewczynynawybory spot
Tajemnice politycznej mowy ciała
Tajemnice politycznej mowy ciała
Wtorkowy wieczór oraz noc pełna była politycznych emocji związanych z umieszczeniem Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika w areszcie. Decyzja o uznaniu winy byłych ministrów przez sąd sprawiła, że pod aresztem śledczym na warszawskim Grochowie zgromadzili się zwolennicy PiS. O szczegółach tej sprawy opowiedziała w Dzień Dobry TVN Dagmara Kaczmarek-Szałkow, dziennikarka TVN24.

Mariusz Kamiński i Maciej Wąsik w areszcie

Sprawa aresztowania Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika rozbudziła emocje niemal całej Polski. Nie było dotąd sytuacji, by były minister spraw wewnętrznych i jego zastępca skazani prawomocnym wyrokiem zostali zatrzymani na terenie Pałacu Prezydenckiego.

- Policja we wtorek rano otrzymała nakaz zatrzymania Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika, jednak nie mogła tego dokonać, ponieważ politycy przebywali w pałacu prezydenckim z Andrzejem Dudą - relacjonowała Dagmara Kaczmarek-Szałkow. - Wieczorem do pałacu prezydenckiego weszła policja i zatrzymała Kamińskiego i Wąsika.[...] Obecny premier odczytał fragment kodeksu karnego dla prezydenta, komentując to, co prezydent robił. Mówił o tym, że de facto, pomaga osobom skazanym uniknięcia kary - tłumaczyła dziennikarka TVN24.

- Dziś cały świat o Polsce mówi. Takiej sytuacji jeszcze nie było. [...] Skazani prawomocnym wyrokiem w końcu trafili do aresztu śledczego późnym wieczorem. [...] Tam zgromadzili się zwolennicy Prawa i Sprawiedliwości, wśród nich Jarosław Kaczyński, który ogłosił, że mamy do czynienia z więźniami politycznymi [...] i w ogóle w areszcie się znaleźć nie powinni - mówiła nasza gościni.

Prezydent Andrzej Duda ułaskawił obu polityków w 2015 roku, jednak specjaliści z zakresu prawa twierdzą, że nie jest to możliwe do zrealizowania. Prezydent przed południem ma w tej sprawie wydać oświadczenie.

Obrady Sejmu przełożone

Zamieszanie związane z aresztowaniem polityków sprawiło, że marszałek Szymon Hołownia podjął decyzję o przełożeniu posiedzenia Sejmu. Przypomnijmy, że z powodu skazania Maciej Wąsik i Mariusz Kamiński stracili swoje mandaty poselskie. Teraz Państwowa Komisja Wyborcza musi wskazać ich następców.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Zobacz program na platformie VOD.pl. Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz też na Player.pl. 

Skocz do sklepu TVN!
Skocz do sklepu TVN!

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Zofia Wierzcholska

Źródło zdjęcia głównego: DDTVN

podziel się:

Pozostałe wiadomości