Newsy

Dwóch chłopców na hulajnodze wpadło pod samochód. Są ciężko ranni

Newsy

Autor:
Adam
Barabasz
Źródło:
PAP
Mihajlo Maricic / Getty ImagesWypadek na hulajnodze w Małopolsce

Do wypadku doszło w miejscowości Trute w powiecie nowotarskim. Chłopcy w wieku 12 i 13 lat, którzy podróżowali na jednej hulajnodze, w pewnym momencie zjechali z drogi podporządkowanej prosto pod koła samochodu.

Wypadek na hulajnodze

Dwóch chłopców w wieku 12 i 13 lat, jadąc razem jedną hulajnogą elektryczną, wyjechało z drogi podporządkowanej prosto pod samochód. Obaj z ciężkimi obrażeniami ciała zostali przetransportowani do szpitala w Krakowie – poinformował w poniedziałek PAP rzecznik małopolskiej policji Sebastian Gleń.

Jeden z chłopców został zabrany karetką, a drugi śmigłowcem LPR do szpitala w Krakowie. 24-letni mężczyzna kierujący peugeotem był trzeźwy.

Nowe zasady jady na hulajnogach

- W maju została uregulowana kwestia bardzo popularnych w ostatnim czasie hulajnóg elektrycznych. Przepisy jasno określają zasady korzystania z tego typu urządzeń, a także wyszczególniają szereg praw i obowiązków, do których muszą stosować się ich użytkownicy" - przypomniał rzecznik policji.

Prawo jasno określa zasady korzystania z tego środka transportu. Do kierowania hulajnogą elektryczną przez osoby w wieku od 10 lat do 18 lat wymagane jest posiadanie karty rowerowej lub prawa jazdy kategorii AM, A1, B1 lub T. Zabroniona jest jazda jedną hulajnogą we dwie osoby.

Zobacz wideo: W 9 dni przejechał na hulajnodze 1400 km

W 9 dni przejechał na hulajnodze 1400 km
W 9 dni przejechał na hulajnodze 1400 km
Dzień Dobry TVN

Zobacz też:

Autor:Adam Barabasz

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Mihajlo Maricic / Getty Images

Pozostałe wiadomości