Newsy

Noworodek znaleziony w łódzkim śmietniku. "Zwłoki owinięte w żółtą reklamówkę"

Newsy

Autor:
Adam
Barabasz

Do makabrycznego odkrycia doszło na jednym z łódzkich osiedli. W śmietnikowej altance znaleziono zwłoki noworodka zawinięte w reklamówkę. Funkcjonariusze proszą o pomoc w ustaleniu tożsamości rodziców dziecka.

Zwłoki dziecka w Łodzi

Zwłoki noworodka znaleziono w śmietniku przy ulicy Maratońskiej 39 w Łodzi. Straszliwego odkrycia dokonała przypadkowa osoba. Ciało chłopca zostało wrzucone do kontenera. Dziecko miało odciętą pępowinę oraz prawdopodobnie uraz głowy. Nie wiadomo jednak, czy dziecko urodziło się żywe. Szczegóły wyjaśni sekcja zwłok.

- Wszystkie czynności, które do tej pory przeprowadziliśmy, włącznie z użyciem psa tropiącego nie doprowadziły do wyjaśnienia tego, w jaki sposób zwłoki tego noworodka zostały tam porzucone - powiedziała reporterom RMF FM Joanna Kącka z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi. 

Zmiany prawne w 2022 r.

Nowe świadczenie opiekuńcze od 2022 roku
Nowe świadczenie opiekuńcze od 2022 rokuDzień Dobry TVN
wideo 2/3

Policja prosi o pomoc

W sieci pojawił się apel łódzkich policjantów, którzy poszukują osób mogących pomóc rozwiązać zagadkę. Wszelkie okoliczności zbrodni pozostają nieznane.

- 1 stycznia 2022 roku około godziny 12 .00 przypadkowa osoba odkryła ,w kontenerze pergoli śmietnikowej przy ul. Maratońskiej 39 w Łodzi, zwłoki noworodka. Owinięte były w żółtą reklamówkę. Niestety przeprowadzone do tej pory czynności nie doprowadziły do wyjaśnienia sytuacji i ustalenia matki oraz innych osób związanych z tym porzuceniem. Wszystkie osoby które mają informacje mogące nam pomóc prosimy o kontakt z III komisariatem w Łodzi tel. 47 841 23 50 lub 49. Zapewniamy anonimowość - można przeczytać na facebookowym profilu Policja Województwa Łodzkiego.

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Adam Barabasz

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:RMF FM

Źródło zdjęcia głównego: Krzysztof 12 / Getty Images

Pozostałe wiadomości