Newsy

Wzrost zakażeń COVID-19. Waldemar Kraska: "Odnotowano ponad 2 tys. przypadków"

Newsy

Autor:
Katarzyna
Oleksik
Źródło:
PAP
Morsa Images/Getty ImagesWzrost zakażeń COVID-19

Czwarta fala pandemii przybiera na sile. Waldemar Kraska, wiceminister zdrowia poinformował, że w środę, 6 października, odnotowano ponad 2 tysiące nowych zakażeń koronawirusem. W porównaniu z ubiegłym tygodniem to wzrost o 70 proc.

Przybywa nowych zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2

Wiceszef resortu zdrowia Waldemar Kraska w Programie Pierwszym Polskiego Radia mówił m.in. o obecnej sytuacji związanej z pandemią w Polsce. - Przekroczyliśmy ponad 2 tys. dziennych zakażeń. (...) Dokładnie 2085 przypadków. Jeżeli porównamy do ubiegłej środy, to jest wzrost o 70 proc., czyli widzimy, że czwarta fala zdecydowanie zaczyna przyspieszać. Także 33 osoby zmarły – poinformował Kraska. Dodał, że te dane powinny skłonić wszystkie niezaszczepione osoby do udania się do punktu szczepień. - Naprawdę to jest ostatni moment, kiedy powinniśmy się zaszczepić, więc apeluję do wszystkich państwa – zaszczepmy się, bo widzimy, że czwarta fala zdecydowanie przyspiesza w tych województwach, gdzie osób zaszczepionych jest najmniej, czyli woj. lubelskie, woj. podkarpackie, woj. podlaskie – wymienił.

Ile osób przebywa w szpitalach?

Kraska powiedział, że taka sytuacja przekłada się na liczbę osób trafiających do szpitali. - Tutaj też przekroczyliśmy już liczbę dwóch tysięcy pacjentów, 2013 dokładnie mamy w tej chwili w polskich szpitalach pacjentów z COVID-19. Także przybywa osób, które przebywają na oddziałach intensywnej terapii, podłączone do respiratorów – powiedział Kraska. Wiceminister zaapelował o to, aby pamiętać o noszeniu maseczek, o zachowaniu dystansu i o dezynfekcji. - Naprawdę to są proste metody, o których powinniśmy codziennie pamiętać, a myślę, że już zapomnieliśmy – dodał

Zobacz też:

Zobacz wideo: IV fala koronawirusa depcze nam po piętach

IV fala koronawirusa depcze nam po piętach
IV fala koronawirusa depcze nam po piętach
Dzień Dobry TVN

Autor:Katarzyna Oleksik

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Morsa Images/Getty Images

Pozostałe wiadomości