Coraz więcej zakażeń koronawirusem. "Przekroczyliśmy barierę czwartej fali"

Aktualnie czytasz: Coraz więcej zakażeń koronawirusem. "Przekroczyliśmy barierę czwartej fali"
Źródło: warodom changyencham/Getty Images
Jeśli chodzi o zakażenia koronawirusem, bariera czwartej fali właśnie została przekroczona. Przyznał to minister zdrowia Adam Niedzielski. Nie ma wątpliwości, że pandemia trwa.

Liczba zakażeń koronawirusem w środę, 29.09.2021 r.

- Dzisiaj przekroczyliśmy barierę czwartej fali. Zanotowaliśmy ponad 1200 nowych zakażeń koronawirusem – przekazał w środę, 29 września minister zdrowia Adam Niedzielski. Podkreślił, że czwarta fala zakażeń rozwija się zgodnie z przewidywaniami ekspertów. - Jest to wyraźny skok z tygodnia na tydzień. Dynamika wzrostu w ostatnim czasie jest troszkę mniejsza niż dwa tygodnie temu. W zasadzie tego należało się spodziewać – ocenił Niedzielski, który w środę (29.09) był gościem w Radiu Plus.

Obostrzenia w czwartej fali pandemii

Mimo wzrostu zachorowań, szef MZ poinformował kilka dni temu, że rząd nie planuje wprowadzenia nowych restrykcji. - W tej chwili, przy tej liczbie zakażeń, nie przewidujemy zmian restrykcji. Na październik przygotowaliśmy projekt rozporządzenia Rady Ministrów, który przewiduje przedłużenie tych restrykcji, które mieliśmy w wakacje i we wrześniu – powiedział Adam Niedzielski.   Podkreślił także, że liczba zajętych łóżek w szpitalach ma związek z poziomem wyszczepienia mieszkańców poszczególnych regionów. Zapewnił, że jeżeli sytuacja epidemiczna będzie się pogarszała, zostaną podjęte decyzje o zwiększeniu liczby miejsc szpitalnych dla pacjentów z COVID-19.

Zobacz wideo: Minister zdrowia: Zakażeń przybywa, ale wolniej niż rok temu. To zasługa szczepień

Źródło: x-news

Zobacz także:

Autor: Kamila Glińska

Źródło: Radio Plus/PAP

podziel się:

Pozostałe wiadomości