Newsy

Konstancin: Wkrótce zamknięty zostanie oddział psychiatryczny dla młodzieży. Co z pacjentami?

Newsy

Autor:
Nastazja
Bloch
Źródło:
wyborcza.pl
Dziewczynka na szpitalnym łóżku

Od 1 września zamyka się oddział psychiatryczny dla młodzieży w uzdrowiskowym szpitalu w Konstancinie-Jeziornie – informuje radio TOK FM. Obecnie na terenie placówki przebywają pacjenci po próbach samobójczych. Co się z nimi stanie?

Zamknięcie oddziału psychiatrycznego w Konstancinie-Jeziornie

Alarmujące wieści dobiegają ze szpitala w Konstancinie-Jeziornie. Jak się okazuje, od września br. planowane jest czasowe zamknięcie oddziału psychiatrycznego dla dzieci i młodzieży. W jednej z trzech placówek psychiatrycznych w okolicach Warszawie hospitalizowani są młodzi pacjenci ze: schizofrenią, zaburzeniami dwubiegunowymi, depresją, lękami, zaburzeniami odżywiania i osobowości.

O zaistniałej sytuacji poinformował na Twitterze reporter radia TOK FM Michał Janczura.

Kilkudziesięciu pacjentów (na dziś to 35 osób), głównie po próbach samobójczych będzie musiało opuścić oddział. Dyrekcja potwierdza nam, że lekarze złożyli wypowiedzenia

Jak na sytuację zareagowało Ministerstwo Zdrowia?

- Minister Adam Niedzielski polecił NFZ pilne podjęcie działań, które mają wesprzeć szpital w rozwiązaniu problemu pracowniczego. Oddział mazowiecki NFZ jest w bieżącym kontakcie z dyrekcją. Pacjenci nie mogą ucierpieć na konflikcie w szpitalu – czytamy na oficjalnym Twitterze Ministerstwa Zdrowia.

Lekarze rezygnują z pracy w szpitalu

Jednym z głównych podwód zawieszenia oddziału są braki kadrowe. Dlaczego specjaliści składają wypowiedzenia? Prezes spółki Uzdrowisko Konstancin-Zdrój, Piotr Marczyk twierdzi, że powodem rezygnacji jest zmęczenie pracowników. Jak przyznał, praca z pacjentami jest wymagająca i wyczerpująca. Prezes dodał również, że spółka zawnioskuje w NFZ o zawieszenie oddziału do końca roku. Nie wyklucza jednak, że lekarzy uda się znaleźć wcześniej.

Kluczowe zostaje pytanie, co z pacjentami? Piotr Marczyk zapewnił, że pacjenci wypisywani są w "sposób bezpieczny". W Konstancinie wciąż będzie działał dzienny oddział, gdzie będzie można uzyskać pomoc psychiatrów, psychologów, terapeutów.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Nastazja Bloch

Źródło: wyborcza.pl

Źródło zdjęcia głównego: Portra Images / Getty Images

Pozostałe wiadomości