Newsy

Surowo ukarała mężczyznę, który próbował zgwałcić jej 14-letnią córkę. "Aby dać mu nauczkę"

Newsy

Autor:
Katarzyna
Oleksik
Źródło:
RadioZET.pl/ Newsweek/ India Times
kobieta, która zasłania twarz

Indie to kraj, w którym gwałty i przemoc wobec kobiet są ogromnym problemem. Tamtejsze media informują o 32-letnim mężczyźnie, który próbował skrzywdzić 14-letnią córkę swojej partnerki. Na szczęście matka dziewczyny w ostatniej chwili wróciła do domu. Choć do gwałtu nie doszło, mężczyzna i tak poniósł dotkliwą karę.

Indie. Za próbę gwałtu odcięła mu genitalia

32-letni mieszkaniec Lakhimpur stanie Uttar Pradesh w Indiach podczas nieobecność swojej partnerki próbował wykorzystać jej zaledwie 14-letnią córkę. Matka dziewczyna wróciła jednak do domu wcześniej i przyłapała mężczyznę na gorącym uczynku. Choć nastolatce nic się nie stało, to kobieta i tak postanowiła sama wymierzyć sprawiedliwość i bardzo dotkliwie ukarała swojego chłopaka. Chwyciła za nóż i odcięła mu genitalia.

Jak reagować na przemoc?

Mąż zgotował jej piekło, teraz trafił do więzienia
Mąż zgotował jej piekło, teraz trafił do więzieniaDzień Dobry TVN
wideo 2/4

- Pracowałam na farmie, kiedy doszło do incydentu. Na szczęście zdążyłam wrócić w samą porę. Nawet zaatakował mnie, gdy próbowałam ratować córkę, więc pobiegłam do kuchni po nóż i odcięłam jego intymne części, aby dać mu nauczkę. Nie żałuję tego, co zrobiłam - powiedziała w rozmowie z lokalnymi mediami.

Mężczyzna w bardzo ciężkim stanie został przewieziony do szpitala. Jeśli lekarze zdołają go uratować, to zostanie oskarżony o gwałt na nieletniej. Policja cały czas bada okoliczności zdarzenia. Nie wiadomo, czy zarzuty usłyszy również matka nastolatki.

Indie. Jak często dochodzi tam do gwałtów?

Indie to kraj, który od wielu lat nie może sobie poradzić z falą gwałtów i przemocą seksualną wobec kobiet. W 2012 roku media na całym świecie opisywały historię 23-lerniej studentki medycyny, która była gwałcona i torturowana w autobusie przez sześciu mężczyzn. Obrażenia, których doznała kobieta były tak rozległe, że lekarze nie zdołali jej uratować.

Kiedy sprawa wyszła na jaw, przez Indię przetoczyła się fala protestów. Choć społeczne oburzenie doprowadziło do zaostrzenia przepisów i kar za przestępstwa na tle seksualnym, to niewiele się zmieniło. Tylko w 2020 roku zgłoszono tam ponad 28 tys. gwałtów. W ocenie służb to jedynie wierzchołek góry lodowej i takich przypadków jest znacznie więcej.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Katarzyna Oleksik

Źródło: RadioZET.pl/ Newsweek/ India Times

Źródło zdjęcia głównego: Tinnakorn Jorruang/Getty Images

Pozostałe wiadomości