Newsy

Ilona Kuśmierska-Kocyłak nie żyje. Niezapomniana Jadźka z "Samych swoich" miała 74 lata

Newsy

Autor:
Dominika
Czerniszewska
Ilona Kuśmierska-Kocyłak

Zmarła Ilona Kuśmierska-Kocyłak. Aktorka znana widzom z trylogii Sylwestra Chęcińskiego: "Sami swoi", "Nie ma mocnych" i "Kochaj albo rzuć" miała 74 lata. W poruszających słowach pożegnał ją mąż Ireneusz Kocyłak, aktor.

Ilona Kuśmierska-Kocyłak nie żyje

Informację o śmierci Ilony Kuśmierskiej-Kocyłak zamieszczono na facebookowym profilu aktorki.

- 18 września niespodziewanie odeszła do Domu Pana Ilona Kuśmierska-Kocyłak - ukochana żona, mama, babcia i prababcia. Niech spoczywa w pokoju! Pogrążeni w smutku mąż, dzieci, wnuki i prawnuki - przekazano.

Zobacz wideo: Rozmowy o śmierci

Rozmowy o śmierci

Jak zabezpieczyć bliskich na wypadek swojej śmierci?
Jak zabezpieczyć bliskich na wypadek swojej śmierci?Dzień Dobry TVN
wideo 2/2

Gwiazdę "Samych swoich" w poruszających słowach pożegnał mąż, Ireneusz Kocyłak.

- Jeszcze wczoraj bawiłaś się pod Wrocławiem w towarzystwie rodziny "Samych swoich" w rocznicę ich powstania. Cieszyliście się, wspominaliście bliski waszemu sercu tryptyk Sylwestra Chęcińskiego.... Szczęśliwa nocą wróciłaś do Warszawy, aby nazajutrz ucałować najmłodszą wnuczkę, która właśnie skończyła dwa latka, uściskać czteroletniego wnuczka, kochanych syna i synową. Ale nie doczekałaś rana… Twoje przepełnioną miłością do nas i do świata serce przestało bić. Najstraszniejsze, że tak wcześnie i niespodziewanie - napisał.

- [...] okrutnie samotny, opuszczony, zostawiony na pastwę losu: co ze mną będzie bez ciebie? To ty miałaś mnie opłakiwać, jesteś przecież... byłaś... młodsza..." - dodał.

Ilona Kuśmierska-Kocyłak - życiorys

Ilona Kuśmierska urodziła się 16 czerwca 1948 roku w Zabrzu. W 1970 r. ukończyła PWST w Warszawie. Występowała w teatrach stołecznych:  Ziemi Mazowieckiej, Buffo, Syrena, Komedia, Północnym. Szerszej publiczności dała się poznać w trylogii w reżyserii Sylwestra Chęcińskiego: "Sami swoi", "Nie ma mocnych" i "Kochaj albo rzuć". Była także cenioną aktorką dubbingową. Podkładała głos m.in. we "Flinstonach" czy w "Przygodach Myszki Miki i Kaczora Donalda".

Nie tak dawno w rozmowie z Aleksandrą Czajkowską dla cozatydzien.tvn.pl Ilona Kuśmierska-Kocyłak wspominała swoje początki przed kamerą.

- Przez przypadek może byłam do mojego pierwszego filmu wybrana, bo byłam na okładce "Panoramy" i tam mnie reżyser (Sergiusz Jutkiewicz - przyp. red.) zobaczył, a że szukał młodej, naturalnej dziewczyny do roli góralki w filmie "Lenin w Polsce", to tam byłam zaproszona na próbne zdjęcia i wyszłam obronną ręką z tego castingu. To był film, który dla dzisiejszych widzów może się wydawać śmieszny, ale był dobrą ręką reżyserowany, ze wspaniałą obsadą aktorską - mówiła.

Zobacz wideo: Kulisy śmierci prof. Mariana Zembali

Kulisy śmierci prof. Mariana Zembali
Kulisy śmierci prof. Mariana Zembali Źródło: Dzień Dobry TVN

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Dominika Czerniszewska

Źródło zdjęcia głównego: Jan Bielecki/East News

Pozostałe wiadomości