Newsy

Królowa małżonka Kamila wspomniała Elżbietę II. "Była zawsze częścią naszego życia"

Newsy

Autor:
Daria
Pacańska,
momo//rzw
Źródło:
TVN 24
Król Karol III, królowa małżonka Kamila

Królowa małżonka Kamila złożyła hołd zmarłej Elżbiecie II. Wspomniała jak ją zapamięta i podkreśliła, jak ważną postacią była w ich życiu. Wystąpienie żony Karola III zostanie w niedzielę wieczorem wyemitowane przez telewizję BBC.

Królowa małżonka żegna Elżbietę II

Królowa małżonka Kamila w emocjonalnym wystąpieniu oddała hołd zmarłej królowej Elżbiecie II. Ta niezwykła przemowa zostanie pokazana w całości w niedzielę 18 września w BBC.

Brytyjska rodzina królewska

Świat żegna Królową Elżbietę II
Świat żegna Królową Elżbietę IIDzień Dobry TVN
wideo 2/6

- Była zawsze częścią naszego życia - zacytowała słowa żony króla Karola III brytyjska agencja PA. - Miała te cudowne niebieskie oczy, które kiedy się uśmiechała, rozjaśniały jej całą twarz. Zawsze będę pamiętać jej uśmiech. Ten uśmiech jest niezapomniany - dodała Kamila.

Przemowa zostanie pokazana w BBC krótko przed zaplanowaną na godzinę 21:00 czasu polskiego narodową minutą ciszy ku czci królowej Elżbiety II.

Pogrzeb królowej Elżbiety II

Królowa Elżbieta II zmarła 8 września w zamku Balmoral w Szkocji w wieku 96 lat. Na tronie zasiadała ponad 70 lat.

Monarchini zostanie pochowana w poniedziałek 19 września. Wcześniej odbyło się wiele ceremonii upamiętniających monarchinię. Rodzina królewska spotykała się także z poddanymi, którzy licznie chcieli pożegnać Elżbietę II. Czuwanie odbywało się także w Westminster Hall. Wartę pełnili tam m.in. synowie króla Karola III: William i Harry, dzieci księżniczki Anny: Peter Phillips i Zara Tindal, córki księcia Andrzeja: Beatrice i Eugenie, a także dzieci hrabiego Edwarda: Louise i James.

Więcej na ten temat można przeczytać w serwisie TVN 24.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Daria Pacańska, momo//rzw

Źródło: TVN 24

Źródło zdjęcia głównego: WPA Pool/Getty Images

Pozostałe wiadomości