Małgorzata Foremniak oddała hołd królowej Elżbiecie II. Aktorka pozuje pod zamkiem Windsor

Małgorzata Foremniak
Małgorzata Foremniak oddała hołd królowej Elżbiecie II
Źródło: Jerzy Dudek/East News
Małgorzata Foremniak, pełna zadumy i emocji, pożegnała brytyjską monarchinię. Gwiazda udała się pod zamek Windsor, by oddać hołd królowej Elżbiecie II. Aktorka opublikowała w sieci pamiątkowe zdjęcia.

Śmierć królowej Elżbiety II. Kiedy pogrzeb?

Informacja o tym, że królowa Elżbieta II nie żyje, została oficjalnie potwierdzona przez Pałac Buckingham 8 września 2022 roku wieczorem. Matka księcia Karola zasiadała na tronie od 1952 roku i była najdłużej panującym monarchą Wielkiej Brytanii. Odeszła w wieku 96 lat w Pałacu Balmoral w Szkocji. Nie tak dawno temu zmarł jej mąż, książę Edynburga Filip. Brytyjska monarchini i jej ukochany byli małżeństwem przez 73 lata. Książe Filip zmarł 9 kwietnia 2021 roku w wieku 99 lat.

Szczegóły uroczystości pogrzebowej Elżbiety II zostały opracowane w latach 60. i były na bieżąco aktualizowane. Trumna została umieszczona w Sali Tronowej w Pałacu Buckingham. Cztery dni po śmierci Jej Wysokość została przeniesiona do Westminster Hall, w której pozostanie przez kolejne cztery doby. Pogrzeb Elżbiety II odbędzie się w poniedziałek 19 września.

Małgorzata Foremniak żegna Elżbietę II

Miliony żałobników oddaje hołd zmarłej Elżbiecie II. Pożegnanie z monarchinią nie jest jednak takie łatwe. Aby podejść do trumny wystawionej w Westminster Hall, trzeba czekać nawet 20 godzin. Żałobników nie brakuje także pod zamkiem Windsor. A wśród nich celebrytów - m.in. Davida Beckhama. Teraz na swoim profilu na Instagramie o pożegnaniu królowej poinformowała Małgorzata Foremniak, która przebywa na Wyspach.

Małgorzata Foremniak żegna królową
Małgorzata Foremniak żegna królową
Źródło: Instagram

W ostatnim pożegnaniu brytyjskiej monarchini, które już 19 września, mogą wziąć udział wszyscy, którzy tak, jak Małgorzata Foremniak zdecydują się przybyć do Londynu. Ceremonia będzie też transmitowana w mediach na całym świecie. Państwowy pogrzeb rozpocznie się w samo południe czasu polskiego.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. 

Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Oskar Netkowski

Źródło zdjęcia głównego: Jerzy Dudek/East News

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Jak i gdzie zmierzyć skład ciała?
Materiał promocyjny

Jak i gdzie zmierzyć skład ciała?