Gwiazdy

Dorota Wellman pełna uznania dla pracy nauczycieli: "Kto będzie uczył nasze dzieci?"

Gwiazdy

Autor:
Daria
Pacańska
Źródło:
Wysokie Obcasy
Dorota Wellman

Dorota Wellman postanowiła stanąć w obronie nauczycieli. Dziennikarka w najnowszym felietonie zadaje ważne pytanie: "Co my zrobimy bez nauczycieli". W Polsce zaczyna bowiem brakować wychowawców. Zdarza się, że jeden uczy wielu przedmiotów ze względu na braki kadrowe.

Dorota Wellman o nauczycielach

Dorota Wellman w felietonie dla "Wysokich Obcasów" przywołała tegoroczny początek roku szkolnego i wspomnienia, które obudziły się w niej, kiedy zobaczyła mnóstwo dzieciaków biegnących w galowych strojach na rozpoczęcie nauki.

Szkoła

Uczniowie o zmianach w edukacji
Uczniowie o zmianach w edukacjiDzień Dobry TVN
wideo 2/5

- Na każdym etapie edukacji możemy spotkać kogoś, kto stanie się dla nas ważny, jak Pani Basia, która zaopiekowała się moim synem w pierwszej klasie podstawówki. Jej cierpliwość, dobroć, wspaniały sposób nauczania, zainteresowanie dziećmi oswoiły je z nowym życiem. Dzieci przychodziły do niej nawet wtedy, gdy były w liceum - napisała Dorota Wellman.

I dodała:

- Ja wiele zawdzięczam Pani Jasicy (Boże, zawsze o niej tak mówiliśmy, więc nie pamiętam imienia), która rozkochała nas w języku polskim, i Janowi Zimińskiemu, który opowiadał o literaturze jak o największej przygodzie w życiu. Robił z nami teatr, rozmawiał jak z partnerami, szanował nasze zdanie, pozwalał na wolność wypowiedzi. I nie krzyczał, gdy czytałam Kafkę pod ławką.

Dorota Wellman w obronie nauczycieli

Dziennikarka podkreśliła, że w Polsce brakuje nauczycieli. W niektórych szkołach dyrektorzy decydują się na uczenie przedmiotów, do których nie udało im się nikogo zatrudnić.

- (...) jak dyrektor Zespołu Szkół Rzemiosła w Łodzi. „Brakowało w mojej szkole nauczycieli przedmiotowców, a jednak jako dyrektor muszę zapewnić nauczanie każdego przedmiotu. Będę uczył siedmiu przedmiotów: języka angielskiego, języka angielskiego zawodowego, języka polskiego jako obcego, fizyki, etyki, informatyki i wychowania fizycznego". Paranoja. A minister Czarnek nie widzi problemu - zaznaczyła prowadząca Dzień Dobry TVN w felietonie dla "Wysokich Obcasów".

Z podziwem napisała o nauczycielach, bo, jak uważa "wytrwać w tym zawodzie to wielka odwaga".

- Co my zrobimy bez nauczycieli? Kto wychowa i wykształci mądrych ludzi? A może chodzi o to, żeby mądrych nie było, bo najprościej rządzi się durniami? - podsumowała dziennikarka.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Daria Pacańska

Źródło: Wysokie Obcasy

Źródło zdjęcia głównego: Paweł Wodzyński/East News

Pozostałe wiadomości