Newsy

9-latek na elektrycznej hulajnodze potrącił 2-latkę. Dziewczynka trafiła do szpitala

Newsy

Autor:
Aleksandra
Matczuk
Źródło:
gniezno.naszemiasto.pl
Gniezno wypadek

Do groźnego wypadku doszło na rynku w Gnieźnie. Rozpędzony 9-latek na hulajnodze elektrycznej najechał na 2-latkę, która przebywała pod opieką mamy. Sprawę wyjaśnia policja.

Gniezno. Chłopiec na hulajnodze potrącił 2-latkę

23 maja około godziny 19:00 doszło do niebezpiecznego zdarzenia na rynku w Gnieźnie. Jak podaje portal Głos Wielkopolski, właśnie o tej godzinie słychać było tam sygnały nadjeżdżającego radiowozu oraz pomocy medycznej. Przyciągnęły one uwagę mieszkańców miasta, w tym również kobiety, która postanowiła opisać zaistniałą sytuację portalowi.

Co wpływa na rozwój dziecka?

Jak wspomagać rozwój ruchowy malucha?
Jak wspomagać rozwój ruchowy malucha? Dzień Dobry TVN
wideo 2/5

Interwencja służb miała związek z wypadkiem dotyczącym dwójki nieletnich. Według oficerki prasowej Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie asp. sztab. Anny Osińskiej chłopiec jadący na elektrycznej hulajnodze, przebywający pod opieką rodziców, najechał na 2-letnie dziecko.

Wypadek w Gnieźnie - 2-latka w szpitalu

- 9-letnie dziecko przebywające pod opieką rodziców poruszając się pod opieką rodziców na rynku, nie ustępując pierwszeństwa najechało na 2-letnią dziewczynkę przebywającą pod opieką matki - wyjaśniła funkcjonariuszka. Jak podkreśliła, że dziewczynka została hospitalizowana w jednym z poznańskich szpitali.

Zdarzeniem zajęła się również policja. Wydział Prewencji Kryminalnej i Patologii Nieletnich rozpoczął postępowanie w tej sprawie. Pojazd, którym chłopiec najechał na 2-latkę, został zabezpieczony przez funkcjonariuszy.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji na Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Aleksandra Matczuk

Źródło: gniezno.naszemiasto.pl

Źródło zdjęcia głównego: Malorny/Getty Images

Pozostałe wiadomości