elektryczna hulajnoga

    elektryczna hulajnoga

    Hulajnogi elektryczne cieszą się coraz większą popularnością. Są szybkie, łatwo się je przewozi, tym samym można je zabrać ze sobą na wakacje. Warto jednak pamiętać, że technologia idzie do przodu i obecne hulajnogi bardzo różnią się od tych, które były dostępne na rynku jeszcze kilka lat temu. Jak się zmieniły i na co warto zwrócić uwagę przy zakupie hulajnogi?

    W Polsce pojawił się nowy sharing'owy hit - elektryczna hulajnoga. Jak działa? Wystarczy do niej podejść, zeskanować kod i ruszyć w miasto - bez kasku, po chodniku, między ludźmi. Prędkość jaką można osiągnąć na tym sprzęcie to 26 km na godzinę. Na elektryczną hulajnogę wskoczył reporter Filip Chajzer. Ile zapłacił za przejażdżkę po mieście? Przy okazji dowiedział się również, że elektryczne hulajnogi wyjęte są spod prawa, albo inaczej: prawo za nimi nie nadąża. Jak więc traktowana jest przez przepisy osoba jeżdżąca na elektrycznej hulajnodze? Czy może poruszać po ścieżce rowerowej i ulicy?

    Choć poranki jeszcze mroźne, Robert Kantereit poczuł wiosnę na tyle, że przyjechał do pracy na nietypowym sprzęcie. Czym napędzany jest ten pojazd? Jak nim sterować i ile taka przyjemność kosztuje? Prowadzący Dzień Dobry TVN przetestował nowoczesne, elektryczne rowery, hulajnogi, deskorolki...