"Francesco"- niezwykły dokument o papieżu Franciszku. Reżyser: "Każdego dnia pokazuje nam, jak budować lepsze jutro"

Dzień Dobry TVN
Niedostępny na co dzień papieski świat odsłania film "Francesco", którego reżyserem i producentem jest nominowany do Oscara Evgeny Afineevksy. Można go już obejrzeć także w Polsce - dostępny jest w kolekcji discovery+ na Playerze. Co o swoim dziele mówi jego twórca?

"Francesco" - globalna premiera discovery+

Dokument "Francesco" pozwala z bliska przyjrzeć się posłudze papieża Franciszka, który do trudnych i złożonych problemów podchodzi z ogromną pokorą, mądrością i otwartym sercem. W filmie poruszane są takie zagadnienia jak: zmiany klimatu, kwestie migracji i przyjmowania uchodźców, wzmocnienie pozycji kobiet, wykorzystywanie seksualne i tematy LGBTQ czy pandemia. Produkcja zabiera widzów w podróż, która zwraca uwagę na niespotykaną empatię lidera dającego nadzieję w tych bezprecedensowych czasach. Twórcy filmu rozważają nowe podejścia do stylu życia i kierunków rozwoju społeczeństwa w XXI w.

- Jestem niezmiernie zaszczycony, że papież Franciszek pozwolił mi być świadkiem swojej działalności i stworzyć ten inspirujący przekaz poświęcony najbardziej palącym problemom, przed którymi stoi dziś ludzkość. Jego zaangażowanie na rzecz ludzi na całym świecie wyprowadzi nas z tego trudnego momentu. Dla wielu Ojciec Święty jest latarnią wskazującą drogę. Każdego dnia pokazuje nam, jak budować lepsze jutro - mówi Evgeny Afineevksy, reżyser i producent dokumentu.

Oprócz niezwykle bliskiego spojrzenia na codzienność Franciszka, film przedstawia papieża z perspektywy osób, które się z nim zetknęły. Twórcy rozmawiają z bratankiem Jose Ignacio Bergoglio, Jego Świątobliwością Papieżem Benedyktem XVI, Juanem Carlosem Cruzem, ofiarą i działaczem na rzecz ofiar molestowania seksualnego oraz siostrą Normą Pimentel, rzeczniczką uchodźców. "Francesco" maluje portret człowieka, który poświęcił swoje życie jednoczeniu ludzi, aby świat stał się prawdziwą globalną społecznością.

"Francesco" - gdzie oglądać?

Globalny debiut filmu "Francesco" przypadł na wiosnę tego roku. Tytuł pojawił się również w Polsce. Od 28 marca można go oglądać na platformie Player, w kolekcji discovery+.

- Premiera filmu "Francesco" na discovery+ to dla nas ogromny powód do dumy. Produkcja pozwala z bliska przyjrzeć się jednemu z najbardziej cenionych i wpływowych przywódców świata, papieżowi Franciszkowi. Bardzo cieszymy się, że nad tym ważnym projektem możemy współpracować z tak utalentowanym narratorem, jak Evgeny. To przykład na to, że potrafimy rozszerzać ofertę discovery+ w taki sposób, by odbiorcy na całym świecie zyskiwali dostęp do coraz większej liczby różnorodnych produkcji oryginalnych - podkreśla Lisa Holme, Group SVP of Content and Commercial Strategy, Discovery, Inc.

"Francesco" - twórcy

"Francesco" to format discovery+ Originals. Reżyserem i głównym producentem jest Evgeny Afineevsky. Za produkcje odpowiadają również: Den Tolmor, Eric Esrailian, Teri Schwartz, a producentami wykonawczymi są: Ted Hope, Colleen Camp, Mark Monroe, Tomáš Srovnal, Michelle Bertrán Neve, Svetlana Chistyakova, Bonnie Abaunza, Bohdan Batruch, Regina K. Scully, Elba Luis Lugo, Geralyn White Dreyfous, Robert Fyvolent.

Firmami produkcyjnymi są Afineevsky-Tolmor Production wraz z UCLA School of Theatre, Film and Television (UCLA TFT), PFX - Postproduction and Visual Effects Studio, we współpracy z Diamond Docs. Za usługi doradcze w zakresie dystrybucji odpowiada ICM Partners. Umowa została wynegocjowana przez ICM Partners w imieniu twórców filmu.

discovery+ w Polsce

discovery+ to globalny serwis streamingowy Discovery, oferujący najlepsze treści non-fiction na świecie. discovery+ ruszyło w Polsce 8 grudnia w ramach oferty Playera.

Użytkownicy serwisu otrzymali wyłączny dostęp do produkcji własnych Discovery pod marką discovery+ Originals oraz popularnych polskich i zagranicznych serii, w ramach kategorii tematycznych, takich jak m.in. „Gorączka złota”, „Dzika Alaska”, „Przygoda i odkrywanie”, „Lifestyle”, „Kryminalne zagadki”, „Ciekawość”.

Po raz pierwszy w historii programy Discovery są dostępne na taką skalę w serwisie online na życzenie.

discovery+

discovery+

Zobacz też:

„Listy do M. 4” tylko online - premiera w Playerze. "Najgorętsze wydarzenie filmowe tej wiosny"

"25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy" - serialowa odsłona kinowego hitu już dostępna na Playerze!

"Lab" - codzienny serial kryminalny wiosną w TVN. "Od pierwszej minuty będzie trzymał w napięciu"

Autor: Luiza Bebłot

podziel się:

Pozostałe wiadomości