Festiwal KINO 2021. NOWE HISTORIE: 1-9 maja na antenie TVN Fabuła

Kino NOWE HISTORIE
TVN Fabuła
TVN Fabuła już po raz drugi zaprasza na Festiwal Filmów w Czasie Kwarantanny – KINO 2021. NOWE HISTORIE. O tym, które produkcje wygrają festiwal, zdecyduje wyjątkowe jury. Jakie filmy będziemy mogli zobaczyć tym razem?

Druga edycja Festiwalu Kino 2021. NOWE HISTORIE

Kiedy organizatorzy rok temu ogłaszali Pierwszy Festiwal Filmów w Czasie Kwarantanny nikt nie przypuszczał, że będzie to wydarzenie cykliczne. Wydawało się, że ten zatrzymany w biegu świat to tylko moment i za chwilę wszystko wróci do normy. O tym, jak bardzo się mylili, przyszło się nam przekonać już chwilę później. Teraz wiemy, że pandemia spowodowała właściwie nieodwracalne zmiany w naszym życiu, nawykach i przyzwyczajeniach. Marzymy o czymś, co jeszcze nieco ponad rok temu było dla nas zupełnie normalne: wolności, byciu razem, wyjściu z domu i spotkaniu z przyjaciółmi. Pytania, które pewnie każdy z nas zadał sobie na którymś etapie, twórcy Festiwalu skierowali do artystów i filmowców z prośbą, by pokazali obecny świat ich oczami.

Wyjątkowe jury Festiwalu Kino 2021. NOWE HISTORIE

W tym roku w jury zasiądą: aktorka Olga Bołądź, reżyser Kuba Czekaj oraz reżyserki Anna Jadowska i Natasza Parzymies. To właśnie oni wyłonią spośród blisko 100 nadesłanych projektów zwycięskie filmy. Wyróżnione produkcje pojawią się na antenie TVN Fabuła w specjalnym paśmie Kino 2021. NOWE HISTORIE w dniach 1 – 9 maja oraz na PLAYER.PL.

Pokazy specjalne, które odbędą się podczas Festiwalu to również nie lada gratka dla fanów dobrego kina. Czeka na nich m.in. serial Nataszy Parzymies "Kontrola" czy film młodych polskich twórców, wywodzących się z Warszawskiej Szkoły Filmowej oraz ze Studia Munka, a także, premierowo, dokument Magdaleny Łazarkiewicz "Aktorki".

Pełen program Festiwalu KINO 2021. NOWE HISTORIE znajdziecie tutaj.

Zobacz wideo: KINO 2021. NOWE HISTORIE - Festiwal Filmów w Czasie Kwarantanny | Głosowanie | Zapowiedź

Zobacz więcej:

Autor: Katarzyna Lackowska

podziel się:

Pozostałe wiadomości