Spis Powszechny 2021 potrwa do 30 września
Udział w Narodowym Spisie Powszechnym odbywa się co 10 lat i jest obowiązkowy dla wszystkich mieszkańców Polski. Zasady, typy pytań i sposób dokonania spisu opisaliśmy tutaj.
Spis Powszechny 2021. Jak sprawdzić, czy jest się spisanym?
Po uzupełnieniu formularza spisowego online na ekranie urządzenia powinien pojawić się komunikat, który potwierdza udział w spisie powszechnym. Drugim potwierdzeniem jest wiadomość, która przychodzi na podany adres mailowy W treści wiadomości znajdują się podziękowania za udział w spisie i unikatowy 10-znakowy kod, za pomocą którego można wziąć udział w loterii spisowej. W tym celu należy zarejestrować się na stronie internetowej loterii.
Jeśli mailowe potwierdzenie udziału w spisie nie jest wystarczające, można zadzwonić na infolinię spisową i zapytać o szczegóły.
Ile trwa Spis Powszechny?
Odpowiedzi osób spisanych są różne. Jedni twierdzą, że wystarczyło im 15-20 minut, inni kolei, że nawet godzinę. Wszystko zależy od udzielanych odpowiedzi - te mogą być krótsze i dłuższe, mniej lub bardziej szczegółowe. Poza tym niektórym odpowiedziom towarzyszą dodatkowe pytania. Po otwarciu sesji spisu internetowego można robić przerwy i do niego wracać. Spisać można się wyłącznie do 30 września 2021.
Zobacz także:
- Spis powszechny kolejną okazją do wyłudzenia danych. Ekspert radzi, jak nie dać się oszukać
- Trwa Narodowy Spis Powszechny. Jakich pytań możemy się spodziewać?
- Uważaj na SMS-y od oszustów. Podają się za urzędników i wyłudzają pieniądze
Zobacz wideo: Do 30 września musimy wziąć udział w Spisie Powszechnym
Autor: Diana Ryściuk
Źródło zdjęcia głównego: Getty Images