W Internecie pojawiła się informacja, że sieć sklepów ze sprzętem elektronicznym Neonet złożyła wniosek o upadłość. Jak zapewnia firma, jest to wniosek o postępowanie sanacyjne i jest to jedno z postępowań restrukturyzacyjnych. Co to oznacza? Co z zamówieniami?
Neonet ogłasza upadłość?
Do grupy Neonet należy ponad 300 sklepów ze sprzętem RTV, AGD i IT. 30 listopada w Krajowym Rejestrze Zadłużonych zarejestrowano wniosek o wszczęcie postępowania o ogłoszenie upadłości przedsiębiorcy. 27 listopada złożono jednak wniosek o otwarcie postępowania sanacyjnego. Wniosek o upadłość przedłożono na wypadek, jeśli nie udałoby się dojść z kontrahentami do porozumienia - podaje TVN24.
- Jednocześnie Zarząd Spółki NEONET S.A. zdecydowanie podkreśla, że złożona w dniu 27 listopada 2023 sanacja nie jest postępowaniem upadłościowym. Jest jednym z postępowań restrukturyzacyjnych, w ramach którego ma nastąpić reorganizacja firmy ukierunkowana na rozwiązanie aktualnych trudności i umożliwienie dalszego rozwoju biznesowego w kolejnych kwartałach 2024 roku. Zarząd Spółki NEONET S.A. jest zdeterminowany do uzdrowienia przedsiębiorstwa i prowadzenia działalności - czytamy w oświadczeniu spółki.
Nowe sklepy wciąż się pojawiają. Jak zapewnia spółka - zależy jej na uzdrowieniu sytuacji i kontynuowania działalności.
- Decyzja o złożeniu wniosku restrukturyzacyjnego jest odpowiedzią na problemy płynnościowe Spółki. Na tę sytuację wpłynęło kilka czynników, w tym niezależnych od Spółki, jak obecna sytuacja na rynku sprzedaży AGD, RTV, GSM i IT. Dostrzegając istniejące zagrożenia oraz działając w trosce o bezpieczeństwo i ciągłość zakupów realizowanych przez Klientów, Zarząd NEONET jest przekonany, że postępowanie restrukturyzacyjne stanowi odpowiednią formę uzdrowienia zaistniałej sytuacji - czytamy w oświadczeniu spółki.
Czy sklepy sieci Neonet dalej działają?
Sieć sklepów Neonet zapewnia, że "w toku trwającego procesu restrukturyzacji, żaden Klient sieci NEONET nie odczuje trudności i problemów w zakupach oraz obsłudze obecnych oraz przyszłych zamówień realizowanych w sklepach stacjonarnych oraz online". Kroki podjęte przez firmę nie mają wpływu na procesy sprzedażowe, a także respektowanie praw konsumenta.
Wniosek o otwarcie postępowanie sanacyjne rozpoznawany jest w pierwszej kolejności, co jak twierdzi zarząd w oświadczeniu jest dobitnym pokazaniem woli do szybkiego skutecznego rozwiązania trudności.
Co zrobić, jeśli potrzebujemy zareklamować produkt?
Niezależnie od tego, gdzie kupiliśmy produkt, z jego reklamacją lub rękojmią można zwrócić się nie tylko do sklepu, ale również do samego producenta. W tym celu oczywiście trzeba mieć niezbędne dokumenty jak kartę gwarancyjną czy dowód zakupu. W sprawie reklamacji konkretnego produktu warto kontaktować się bezpośrednio ze sklepem, gdzie był zakupiony lub do producenta.
Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.
Zobacz także:
- Rękojmia czy gwarancja? Różnice i podobieństwa
- Planujesz zakupy? Od teraz masz nowe prawa. "To dobra zmiana dla konsumenta"
- Co zrobić z nietrafionym prezentem? "Rzeczy jest łatwiej wyrzucić, bo nie widzimy tych 100 złotych"
Autor: Teofila Siewko
Źródło: money.pl/TVN24
Źródło zdjęcia głównego: Maskot/Getty Images