Newsy

Czarna lista pasażerów linii lotniczych. Za co można na nią trafić?

Newsy

Autor:
Teofila
Siewko
Źródło:
TVN24/KLM
Pasażer w samolocie

Czarna lista klientów to nie jest nowość i dotyczy również linii lotniczych. Dwie z nich stworzyły wspólny spis uciążliwych pasażerów. Jakie kary czekają niepokornych podróżujących? Które linie lotnicze zdecydowały się na wspólną czarną listę niesfornych pasażerów?

Pierwsza wspólna czarna lista pasażerów linii lotniczych

Linie lotnicze KLM oraz Transavia stworzyły pierwszą na świecie, wspólną listę pasażerów, którzy są problematyczni. Firmy wymieniają się informacjami na temat kłopotliwych pasażerów. Co więcej, holenderska firma chciałaby, aby system był europejski, a nawet światowy.

Podróże po świecie

Podróż marzeń do Namibii
Podróż marzeń do Namibii Dzień Dobry TVN
wideo 2/5

Kara dla niegrzecznych pasażerów jest wysoka - zakaz korzystania z usług przewoźników przez 5 lat. Jak podaje portal TVN24, linia KLM notuje średnio pięć przypadków takich klientów miesięcznie, a Transavia jeden. Jak powiedział Paul Terstegge, wiceprezes wykonawczy ds. usług lotniczych: -Ma to duży wpływ na pasażerów i naszych pracowników. Każda forma przemocy fizycznej wobec naszej załogi lub współpasażerów jest niedopuszczalna.

Za co można trafić na czarną listę pasażerów?

Jak podaje sama linia lotnicza KLM - podczas pandemii wzrosła liczba skarg na niewłaściwie zachowujących się pasażerów. W związku z czym powstała czarna lista "No Fly", a dane z niej przesyłane są między firmą KLM i Transivia. Jest to możliwe dzięki temu, że firmy należą do tej samej grupy, a Transivia należy do KLM.

Na czarną listę pasażerów można trafić nie tylko za niepoprawne zachowanie podczas lotu, ale także podczas pobytu na lotnisku. Za jakie konkretne zachowania możemy podpaść liniom lotniczym? Przede wszystkim za łamanie regulaminu, na który zgadzamy się kupując bilety, w tym najczęściej niestosowanie się do poleceń załogi, nadużywanie środków odurzających, np. alkoholu, niestosowne żarty czy wszczynanie alarmów, itp.

Więcej przeczytasz na TVN24

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Teofila Siewko

Źródło: TVN24/KLM

Źródło zdjęcia głównego: anyaberkut/Getty Images

Pozostałe wiadomości