Nowy model sztucznej inteligencji. Chat GTP-4 zastąpi internetową wyszukiwarkę?

Chat GTP
Źródło: Dzień Dobry TVN
Ciemne strony nowych technologii
Ciemne strony nowych technologii
Czy technologia nas ogłupia?
Czy technologia nas ogłupia?
Technologie w służbie ekologii
Technologie w służbie ekologii
Targi technologiczne w Dubaju - na co stawia świat?
Targi technologiczne w Dubaju - na co stawia świat?
10% młodych uważa, że jest w internetowym związku
10% młodych uważa, że jest w internetowym związku
Stworzyli prototyp kierownicy monitorującej tętno i saturację kierowcy
Stworzyli prototyp kierownicy monitorującej tętno i saturację kierowcy
Czy media społecznościowe mogą być pożyteczne w życiu dziecka?
Czy media społecznościowe mogą być pożyteczne w życiu dziecka?
Chat GTP od kilkunastu tygodni wzbudza ogromne emocje wśród użytkowników sieci. Firma Open AI własnie zapowiedziała najnowszą wersję opracowanej sztucznej inteligencji GTP-4. Technologia proponuje zaawansowany system, który w efektywniejszy sposób ma sprawdzić się w przypadku m.in. rozwiązywania zadań egzaminacyjnych. Co jeszcze uległo zmianie?

GTP-4. Nowy model sztucznej inteligencji

Sztuczna inteligencja to temat, którym żyje Internet od dłuższego czasu. Internetowy chat-bot okazał się sukcesem, jednak nie był pozbawiony wad – często udzielał niepoprawnych odpowiedzi lub nie miał dostępu do wystarczająco zróżnicowanej bazy danych. Firma Open AI właśnie zaprezentowała ulepszoną wersję sztucznej inteligencji GTP-4.

Ulepszony system ma udzielać bardziej zniuansowanych i zróżnicowanych odpowiedzi, zarówno w wersji tekstowej, jak i za pomocą grafik. Bot będzie dostępny w różnych wersjach językowych, w tym tej polskiej.

Sztuczna inteligencja przyszłością Internetu?

Ulepszony system GTP będzie dostępny dla użytkowników, którzy zapłacą za abonament serwisu chat-bota. Nowa wersja oprogramowania udzeli porady podatkowej, napisze kod html oraz udzieli odpowiedzi na bardziej skomplikowane pytania. Firma OpenAI przeprowadziła już test nowego oprogramowania, według którego system w języku polskim miał osiągnąć aż 82 procent poprawnych odpowiedzi w teście wielokrotnego wyboru w teście z 57 dziedzin.

"On jest wciąż wadliwy, wciąż ograniczony i wciąż wydaje się bardziej imponujący przy pierwszym użyciu, niż po tym, gdy spędzisz z nim więcej czasu" - przekazał na Twitterze szef OpenAI Sam Altman.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

podziel się:

Pozostałe wiadomości