informatyka

  informatyka

  Zmniejszanie zdjęć i obrazów przydaje nam się w wielu sytuacjach. Jeśli chcemy umieścić dany obraz na portalu społecznościowym albo zamieścić zdjęcie w internetowym kreatorze CV, często musimy je wcześniej zmniejszyć. Na szczęście proces zmniejszania zdjęć jest niezwykle prosty i szybki. Przedstawiamy sposoby, jak zmniejszyć rozmiar zdjęcia.

  Git to jeden z dostępnych systemów kontroli wersji. Na początek warto wiedzieć, że wyróżnia się trzy rodzaje powyższych systemów – lokalne, scentralizowane i rozproszone. Git zaliczamy do trzeciej grupy. Jest on oparty na architekturze P2P. Takie rozwiązanie umożliwia jednoczesną współpracę z grupami ludzi nad tym samym zadaniem. Zmiany w projekcie są szybko synchronizowane.

  To mąż namówił ją do udziału w wyborach. Klaudia Matlak-Dudek, inżynier informatyk i absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego, zdobyła tytuł drugiej najpiękniejszej mężatki na świecie. Zaszczytny tytuł Mrs World powędrował do reprezentantki Republiki Południowej Afryki. Pani Klaudia opowiedziała w studiu Dzień Dobry TVN o kulisach tego konkursu.

  Jak to możliwe? Dziennikarz Dzień Dobry TVN Filip Chajzer spotkał się w Sopocie z ludźmi, którzy zarabiają na tym, że do pracy jadą rowerem. Ile pracodawcy płacą swoim pracownikom za kilometr? Jeden z nich zarobił, aż 23 tysiące złotych jeżdżąc rowerem do pracy.

  Przedstawiamy Wam przyszłe mistrzynie w kodowaniu. Oto one: Kasia, Natalia i Basia - dziewczynki, które z chęcią uczęszczają na warsztaty... z programowania. Być może będą one następczyniami Carol Shaw. Zobaczcie, dlaczego lubią warsztaty i jakie mają plany na przyszłość. Trzymamy za nie kciuki!