Burzliwa debata w Sejmie. "Jest większość, która zapowiada, że in vitro znów będzie refundowane"

5 rzeczy o poranku
Źródło: Dzień Dobry TVN
5 rzeczy, które musisz wiedzieć o poranku
5 rzeczy, które musisz wiedzieć o poranku
Jak stres wpływa na kobietę w ciąży i jej dziecko?
Jak stres wpływa na kobietę w ciąży i jej dziecko?
Położna na medal
Położna na medal
Trening w ciąży dla początkujących
Trening w ciąży dla początkujących
Kamila Kamińska o duli
Kamila Kamińska o duli
Informacje o ciąży w centralnym rejestrze?
Informacje o ciąży w centralnym rejestrze?
Od jakich ćwiczeń rozpocząć trening po ciąży?
Od jakich ćwiczeń rozpocząć trening po ciąży?
Najczęstsze dolegliwości zdrowotne po porodzie
Najczęstsze dolegliwości zdrowotne po porodzie
Szaleństwo hormonów w ciąży
Szaleństwo hormonów w ciąży
W środę, 22 listopada Sejm debatował o ustawie dotyczącej finansowania in vitro. W Polsce 6 milionów ludzi zmaga się z problemami związanymi z płodnością. Niestety, jak podkreślił dziennikarz TVN24, wielu parlamentarzystów w trakcie swoich wystąpień, nie wykazało się empatią w stosunku do tej grupy. Jak przebiegała debata? Co jeszcze się wydarzyło w Polsce i na świecie?

W Sejmie debata o in vitro

W Sejmie odbyła się debata o in vitro. Przebiegała ona w burzliwej atmosferze, a wielu posłów nie wykazało empatii w stosunku do osób, które zmagają się z bezpłodnością, a w Polsce jest ich około 6 milionów. - Ci ludzie cierpią, ci ludzie przechodzą koszmar. (...) Ktoś, kto nie jest na tym etapie, ktoś, kto tego nie przechodził nie wie jakie to jest cierpienie. Wśród tych ludzi będą ludzie, którzy będą się zmagać z depresją albo się o nią ocierać, związki tych ludzi się będą rozpadać - powiedział dziennikarz TVN24, Łukasz Jedliński.

Niestety, w ramach dyskusji o in vitro, w Sejmie padło z ust posłów wiele kontrowersyjnych opinii i porównań, za które prowadząca obrady wicemarszałkini przeprosiła. - 22 tysiące dzieci przyszło na świat dzięki metodzie in vitro w ciągu trzech lat, gdy była ona refundowana. (...) Jest większość, która zapowiada, że in vitro znów będzie refundowane - podsumował dziennikarz.

Co jeszcze się wydarzyło w Polsce i na świecie?

Odbyły się także burzliwe obrady w Neo-KRS. Sytuacja była na tyle poważna, że do siedziby została wezwana policja. - Jest pewna dyskusja burzliwa na temat pewnej kontrowersyjnej kandydatury. Posłanka Gasiuk-Pichowicz uważa, że to zła kandydatura, wnosi o przerwę. Przestaje być Krajowa Rada Sądownictwa transmitowana i wtedy sędzia Maciej Nowacki, nominat Zbigniewa Ziobry do posłanki miał powiedzieć: "Odszczeka to pani. Wcisnę to pani w gardło". Miał być agresywny, co wywołało strach u posłanki i wtedy właśnie ona wezwała policję - powiedział dziennikarz.

Ustawa "czyste ręce" jest już w Sejmie. - Zakłada, że wszyscy politycy, nie tylko ci, którzy siedzą w Sejmie, ale również w Senacie, prezesi państwowych gigantów, samorządowcy, swój (majątek - przy. red.) i nie tylko swój, to oni muszą ujawnić, chodzi o współmałżonków - wyjaśnił Łukasz Jedliński.

Władze irlandzkich wysp, i włoskich regionów szukają mieszkańców. Są różne obostrzenia, ale można uzyskać na osiedlenie się dofinansowanie. Łukasz Jedliński opowiedział także o nowym zespole Roberta Kubicy. To wyjątkowa postać dla świata sportu samochodowego, regularnie spełnia swoje kolejne marzenia. Teraz zasiądzie za sterami Ferrari. Będzie prowadził je jedną ręką, która po wypadku w 2011 r. stała się niemal bezwładna.

Więcej informacji na stronie tvn24.pl.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Zobacz program na platformie VOD.pl. Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz też na Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

podziel się:

Pozostałe wiadomości