Newsy

Złodziej chciał przechytrzyć policję w Bolesławcu, chowając się w łóżku chorego seniora

Newsy

Witthaya Prasongsin/Getty Images

Policjanci z Bolesławca na Dolnym Śląsku na pewno na długo zapamiętają ostatnie wydarzenia. Złodziej, którego poszukiwali, ukrył się bowiem w łóżku chorego seniora. Funkcjonariusze byli jednak sprytniejsi. Jakie zarzuty ciążą na mężczyźnie?

Próba przechytrzenia funkcjonariuszy

Policjanci z Bolesławca na Dolnym Śląsku zatrzymali podejrzanego o kradzież z włamaniem do samochodu ciężarowego. Mężczyzna schował się w łóżku chorego seniora, ale nie przechytrzył funkcjonariuszy. Za liczne przestępstwa grozi mu do 10 lat więzienia.

Aspirant sztabowy Monika Kaleta poinformowała w poniedziałek, że funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu kilka godzin po zdarzeniu zatrzymali podejrzanego o kradzież z włamaniem do samochodu ciężarowego.

Sprawca liczył, że uda mu się przechytrzyć policjantów ukrywając się w łóżku, gdzie leżał senior. Kiedy policjanci zapukali do drzwi lokalu usłyszeli głos starszego mężczyzny, który twierdził że czuje się bardzo źle i nie jest w stanie otworzyć drzwi

- powiedziała policjantka.

Dodała, że funkcjonariusze zainteresowali się stanem zdrowia seniora i chcieli na miejsce wezwać karetkę. Dzięki pomocy strażaków policjanci weszli do pokoju "schorowanego" starszego pana, gdzie okazało się, że w łóżku z seniorem leży ukryty poszukiwany przestępca.

Zatrzymanie złodzieja

41-letni mieszkaniec powiatu zgorzeleckiego został zatrzymany w związku kradzieżą z włamaniem do pojazdu i usiłowaniem kradzieży z włamaniem do samochodu ciężarowego.

W trakcie sprawdzania pomieszczeń mieszkalnych i gospodarczych użytkowanych przez mężczyznę funkcjonariusze zabezpieczyli przesyłki o wartości kilkuset złotych utracone w wyniku włamania na terenie powiatu bolesławieckiego.

Dodatkowo policjanci odzyskali samochód osobowy skradziony na terenie powiatu jaworskiego oraz szereg wartościowych przedmiotów pochodzących z kradzieży na terenie Niemiec. Zabezpieczono m.in. 17 sztuk aluminiowych felg, 5 elektrycznych hulajnóg, elektronarzędzia, traktorek kosiarkę, przyczepkę oraz lawetę.

Obecnie policjanci z powiatu bolesławieckiego przy współpracy z niemieckimi służbami ustalają, gdzie i kiedy zostały skradzione zabezpieczone przedmioty. Podejrzany już usłyszał zarzuty dotyczące usiłowania i kradzieży z włamaniem oraz paserstwa pojazdu o wartości 12 tys. złotych

- powiedziała policjantka.

Grozi mu kara do 10 lat więzienia.

Zobacz także:

Minister rodziny apeluje do seniorów o pozostawanie w domach: "Chcemy zadbać o państwa zdrowie i życie"

Przypadkowa śmierć gwiazdy TikToka. 20-latka zginęła w czasie nagrywanie filmiku

Maja Bohosiewicz odpowiedziała fanom na pytanie dotyczące piersi. "Wyglądają na sztuczne, bo są sztuczne"

Autor: Anna Mierzejewska

Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości