Newsy

Jak brzmi kocia symfonia? Posłuchaj niezwykłego utworu Kondrackich. Idealny na deszczowy dzień

Newsy

Dzień Dobry TVN

Muzycy lubią eksperymentować i szukać nowych dźwięków. Bardzo często podczas nagrywania swoich utworów sięgają po nietypowe instrumenty lub decydują się na oryginalne aranżacje. Bogdan i Kacper Kondraccy poszli o krok dalej. Nagrali utwór, który składa się tylko i wyłącznie z kocich odgłosów. Co z tego wyszło? Przekonajcie się sami!

Jak brzmi kocia symfonia?

"Życie roju" to wspólny projekt Bogdana i Kacpra Kondrackich. Ojciec i syn zdecydowali się nagrać album w całości złożony z dźwięków natury. Na płytę trafiły odgłosy ptaków, krów, kur czy kotów. Niecodziennych popisów czworonogów można posłuchać w utworze "Cats Symphony".

Jak mówił w Dzień Dobry TVN Bogdan Kondracki, praca nad płytą pokazała mu, jak bardzo człowiek inspiruje się zwierzętami. — Instrumenty dęte blaszane próbują naśladować słonie. Flety, klarnety i oboje to ptaki. Instrumenty smyczkowe to fascynacja ludzi owadami — wyliczał Bogdan Kondracki.

Bogdan i Kacper Kondraccy - kim są?

Bogdan Kondracki to jeden z najlepszych polskich producentów muzycznych. Współpracował m.in. z Moniką Brodką, Andrzejem Smolikiem czy Darią Zawiałow. Stoi także za wielkim sukcesem Dawida Podsiadły. Jego syn Kacper również zajmuje się muzyką. Samodzielnie komponuje oraz pisze teksty piosenek.

Panowie przez cztery lata pracowali nad płytą "Życie roju". Album ukazał się 22 stycznia 2021 roku.

Muzyka łączy pokolenia

Zobacz także:

Wydali album, na którym nie zagrał ani jeden instrument. "Kot to niesamowity wokalista"

Andrzej Piaseczny nagrał protest song. "Niech ci ludzie pozwolą mi być, kim jestem"

Krzysztof Krawczyk zaśpiewał z żoną. Wzruszające nagranie trafiło do sieci: "Trudno powstrzymać łzy"

Autor: Katarzyna Oleksik

Pozostałe wiadomości