Gwiazdy

Wydali album, na którym nie zagrał ani jeden instrument. "Kot to niesamowity wokalista"

Dzień Dobry TVN

Gwiazdy

Wydali album, na którym nie zagrał ani jeden instrument. "Kot to niesamowity wokalista"

Dzień Dobry TVN

Bogdan Kondracki to jeden z najlepszych polskich producentów muzycznych. Współpracował z Moniką Brodką, Andrzejem Smolikiem czy Dawidem Podsiadło. Teraz wraz z synem Kacprem, nagrał niezwykłą płytę, na której nie zgrał ani jeden instrument. Jak wyglądała pracy nad albumem?

Odgłosy natury zamiast instrumentów

Artyści lubią poszukiwać nowych dźwięków. Bogdan i Kacper Kondraccy poszli o krok dalej. Muzycy zdecydowali się nagrać album, na którym nie zgrał ani jeden instrument. Zastąpiły je odgłosy wydawane przez zwierzęta - krowy, koty czy ptaki.

- Nagranie tych odgłosów nie było łatwe. Kiedy na drzewie pojawiła się wiewiórka, chcieliśmy ją nagrać, ale jej złapanie okazało się niemożliwe - mówił w rozmowie z naszym reporterem Kacper Kondracki.

- Najłatwiej było z naszym kotem, którego zamykaliśmy czasem w łazience. To niesamowity wokalista - dodał ze śmiechem Bogdan Kondracki.

Jak powstała ta niezwykła płyta?

- Nagrywanie zaczynaliśmy od mojego wokalu. Zamykałem oczy i śpiewałem to, co akurat przyszło mi do głowy - opowiadał Kacper.

Jak mówił Bogdan Kondracki, praca nad płytą pokazała, jak mało człowiek wymyślił. W ocenie muzyka wszystkie instrumenty, które wykorzystuje się w muzyce, są tak naprawdę próbą odtworzenia odgłosów natury.

- Instrumenty dęte blaszane próbują naśladować słonie. Flety, klarnety i oboje to ptaki. Instrumenty smyczkowe to fascynacja ludzi owadami - wyliczał Bogdan Kondracki. 

Współpraca ojca i syna

Praca nad płytą okazała się jednak czymś więcej niż tylko niezwykłą podróżą w świat dźwięków.

- Odkryliśmy się na nowo, jako dorośli ludzie, którzy funkcjonują na tej płycie, jako równoprawni partnerzy - mówił Bogdan Kondracki.

W ocenie Kacpra ta płyta nie mogłaby powstać, gdyby nie bliskość, która łączy go z ojcem.

- Po pierwsze mogę powiedzieć szczerze, co myślę. Po drugie ktoś kogoś w ogóle obchodzi. Kiedy pracuje się z kimś, kogo się tak dobrze nie zna, to zaczyna się rywalizacja. Tutaj tego nie było - dodał muzyk. 

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl.

Zobacz także:

W harcerstwie jest od 50 lat, a swoją pasją zaraził rodzinę: "Mój syn pierwszy raz był na obozie jak miał 1,5 roku"

Zieleń zamknięta w naczyniu, czyli jak przenieść kawałek lasu do domu

Siostry Szydłowskie wydają płytę. "Musiałyśmy wstać z kanap i zacząć działać"

Reporter: Marek Zieliński
Co sądzisz o tym artykule?
90
8
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0