Newsy

Nietypowe zjawisko w Małopolsce. Niektórzy są przekonani, że to anioł

Newsy

iStockphotoAdrian Wojcik/Getty Images

W Lanckoronie w woj. małopolskim kamera monitoringu zarejestrowała nietypowe zjawisko. Tajemnicze światło rozpaliło wyobraźnię wielu internautów i mieszkańców miejscowości. Niektórzy twierdzą, że jest to objawienie anioła.

Niezwykłe zjawisko w Lanckoronie

Do zdarzenia doszło w niedzielę, 1 sierpnia, ok. godz. 19 na rynku w malowniczej Lanckoronie. Jak podaje lokalny serwis wadowice24.pl, kamera umieszczona na budynku Izby Muzealnej zarejestrowała wtedy intensywny, tajemniczy rozbłysk. Zjawisko miało trwać wyjątkowo długo.

Jak relacjonowała w rozmowie z "Gazetą Krakowską" turystka z Krakowa: - Trwał dość długo, ponad minutę, więc to nie mógł być piorun, choć akurat zbierało się na burzę. Poświeciło, a potem w końcu tak samo nagle zniknęło. Ci, co stali przy parkingu w rynku, też to widzieli, ale nikt im potem nie wierzył.

Anioł w Lanckoronie?

Nie wiadomo, co tak naprawdę zarejestrowała kamera monitoringu w Lanckoronie. Internauci i mieszkańcy miejscowości prześcigają się w teoriach na ten temat. Powyższe zdjęcie tajemniczego światła zostało opublikowane na profilu "Lanckorona turystyczna" na Facebooku. W komentarzach można przeczytać m.in., że to "anioł", "pojawiające się przed burzą ogniki św. Elma", "iluzja optyczna spowodowana dyfrakcją światła" lub "kropla wody na soczewce kamery monitorującej".

Teoria z aniołem nie jest przypadkowa. W Lanckoronie co roku ma miejsce festiwal o nazwie "Anioł w Miasteczku". Z tej okazji mieszkańcy wsi przebierają się za anioły.

Zobacz także:

Zobacz wideo: Lanckorona i święto aniołów

Autor: Diana Ryściuk

Źródło: onet.pl

Źródło zdjęcia głównego: iStockphoto

Pozostałe wiadomości