Maura 2021 ze względu na pandemię koronawirusa będzie wyglądać inaczej niż zwykle. Zniesienie obowiązku przystąpienia do egzaminu ustnego i z jednego przedmiotu dodatkowego na poziomie rozszerzonym. Ponadto możliwość zmiany deklaracji przystąpienia do egzaminu - takie m.in. zapisy zawiera rozporządzenie ministra edukacji i nauki Przemysława Czarnka. Zmiany dotyczą również ósmoklasistów.
Szczepionka przeciwko COVID-19. Kto, kiedy i gdzie może się zaszczepić? Ruszyła rządowa strona internetowa, na której znajdziecie wszystkie informacje o procedurze i narodowym programie szczepień. Odpowiedzi na Wasze pytania uzyskacie również pod numerem specjalnej infolinii.
W 2003 roku w Kopenhadze odbyła się pierwsza Eurowizja Junior. Nasz kraj reprezentowała 12-letnia Kasia Żurawik, która zaśpiewała utwór pt. "Coś mnie nosi". Dziś jest już dorosłą kobietą. Czym się obecnie zajmuje? Jak wspomina swój udział w konkursie? Opowiedziała o tym w studiu Dzień Dobry TVN.
Przyjmuje się, że sporty stworzone dla kobiet to taniec towarzyski, jazda figurowa, gimnastyka artystyczna czy pływanie. To stereotyp. Wiele pań interesuje się bowiem dyscyplinami uznawanymi za typowo męskie. Jak wygląda ich codzienność? O tym opowiadały w naszym programie Karolina Bojar-Stefańska, sędzia piłkarska oraz Monika Sułkowska, która sędziuje rozgrywki snookera.
W środę w Polsce zachmurzenie duże i całkowite. Przed południem i wieczorem lokalne mgły ograniczające widzialność do 200 m. Miejscami słabe opady deszczu lub mżawki, na Suwalszczyźnie deszczu ze śniegiem, w Sudetach - śniegu. Opady mogą marznąć i powodować gołoledź. Temperatura od 1 st. na wschodzie i południu do 7 st. C na zachodzie i 8 st. C nad samym morzem.
Czy płace kobiet i mężczyzn powinny być równe? Wydawać by się mogło, że sprawa jest oczywista. Jednak węgierska minister do spraw rodziny uważa, że kobiety nie muszą konkurować z mężczyznami, mogą się za to spełniać się w roli matki. Jej słowa wywołały na Węgrzech gorącą dyskusję.
Etna na Sycylii przypomniała o swoim istnieniu. Wulkan wyrzucał lawę na wysokość około stu metrów. Kłęby dymu były widoczne z kilkudziesięciu kilometrów. Gruba warstwa pyłu pokryła samochody, balkony i ulice Katanii. Spektakularny wybuch wulkanu uwieczniły kamery monitoringu.
Szczepionki będą darmowe i dobrowolne, tygodniowo mogłoby je przyjąć 180 tys. osób. To ma w 2021 doprowadzić do odporności populacji. Taki jest cel Narodowego Programu Szczepień przeciwko COVID-19, który został przyjęty przez rząd. Kiedy ruszą szczepienia?
Aleksandra Ostańska to najprawdopodobniej pierwsza Polka, która została zaszczepiona przeciwko koronawirusowi. Nasza rodaczka jest pracownicą brytyjskiej służby zdrowia i dostała szczepionkę w pierwszym możliwym dniu, mimo że już przeszła COVID-19. Wielka Brytania rozpoczęła akcję szczepień jako pierwszy kraj na świecie.
W Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych rozpoczęły się szczepienia przeciwko COVID-19. W Polsce pierwsze zabiegi mają być wykonywane na przełomie stycznia i lutego. Jak zapowiedział wiceminister zdrowia Waldemar Kraska, potrwają one kilka miesięcy, dlatego zniesienia obostrzeń możemy się spodziewać w okolicach lata.
W 1953 roku sir Edmund Hillary i Tenzing Norgay okryli się chwałą, dokonując czegoś, co do tej pory nie udało się nikomu – zdobyli Mount Everest. Ich nazwiska przeszły do historii. Hillary obecnie uznawany jest za jednego z najbardziej wpływowych ludzi XX wieku. Co, jeśli to jednak nie oni w rzeczywistości jako pierwsi dotarli na słynny szczyt, a zupełnie inny duet odkrywców dokonał tego przełomowego wyczynu? Czy historycy mogli się aż tak pomylić? "Największa tajemnica Mount Everest" to najnowszy dokument discovery+ Originals.
Piotr Machalica - aktor teatralny i filmowy znany m.in. z ról w filmach: "Dekalog IX" i "Dzień świra" - zmarł nad ranem w szpitalu. Miał 65 lat. Artysta był związany z warszawskimi teatrami Powszechnym w Warszawie, Polonia i Och-Teatrem. Smutną informację o jego śmierci przekazała Krystyna Janda, która pożegnała przyjaciela niezwykle wzruszającym wpisem.
Minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował, że będzie rekomendował przedłużenie do 17 stycznia obostrzeń, z którymi mamy do czynienia, a w szczególności tych, które dotyczą okresu ferii. Ma to zminimalizować ryzyko nadejścia trzeciej fali pandemii koronawirusa. Ostateczną decyzję w tej sprawie podejmie Rządowy Zespół Zarządzania Kryzysowego, któremu przewodniczy premier.
We wtorek w kraju zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i lokalnymi rozpogodzeniami, głównie na południu. Na wschodzie gdzieniegdzie słabe opady śniegu lub mżawki, lokalnie możliwa mżawka marznąca, powodująca gołoledź. Temperatura maksymalna od 0 st. C do 7 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany.
PIT 2021 - rozliczenie i zwrot nadpłaty. Do kiedy należy złożyć PIT za 2020 r.? W jakim terminie organ podatkowy jest zobowiązany do zwrotu nadpłaconego podatku? Na te pytania warto już teraz poznać odpowiedzi.
Nauka zdalna ze względu na pandemię koronawirusa na dobre wpisała się w tryb życia uczniów. Komputer stał się więc niezbędnym narzędziem pracy. Dla wielu rodzin jest to problem, zwłaszcza, gdy dzieci jest kilkoro. Wniosek o wsparcie zakupu komputera można składać do 30 grudnia. Sprawdź, jakie kryteria należy spełnić, by otrzymać pieniądze.
Zmiany w programie 500 plus będą obowiązywały już od 2021 roku. Dotyczyć one będą tych rodziców, którzy już pobierają świadczenie. Formalności będą bowiem wyglądały nieco inaczej. Wnioski, które były składane w ubiegłych latach, stracą ważność. Sprawdź, co trzeba będzie zrobić. Czy pojawi się kryterium dochodowe?
12-letnia Hiszpanka urodziła w domu syna. Według doniesień prasy nikt nie wiedział o ciąży dziewczynki. Ojcem dziecka prawdopodobnie jest 17-letni członek jej rodziny, który mieszka w tym samym domu.
12. sezon programu "Kobieta na krańcu świata" dobiegł już końca. W Dzień Dobry TVN Martyna Wojciechowska ujawniła kulisy powstawania tej edycji. Z jakimi trudnościami musiała mierzyć się ekipa? Który odcinek była dla podróżniczki szczególny? Czy utrzymuje kontakt z bohaterkami z wcześniejszych sezonów i czy ma już pomysł na 13. edycję programu?
W poniedziałek nad Polską w ciągu dnia będzie pogodnie, ale o poranku możliwe mgły, także marznące opady. Na termometrach od 0 stopni C w Suwałkach do 6 stopni C we Wrocławiu i Zielonej Górze.
Discovery+ to płatny serwis streamingowy oferujący najlepsze treści non-fiction na świecie. Agata Młynarska opowiedziała widzom o atrakcyjności platformy i poleciła, na które programy szczególnie warto zwrócić uwagę. Przypadną do gustu szczególnie miłośnikom lifestyle'u.
Już od blisko 20 lat "Szlachetna Paczka" pomaga najbardziej potrzebującym ludziom w Polsce. Co roku tysiące rodzin czeka, aż wolontariusze i darczyńcy zrealizują ich marzenia. Ciepłe koce, łóżka czy środki higieniczne - to rzeczy, które mogą zapewnić im szczęście, a nas nie kosztują wiele. Właśnie teraz trwa "Weekend Cudów", podczas którego otrzymają swoją pomoc.
To właśnie dzięki nim wszyscy czujemy magię świąt. Święty Mikołaj oraz Pani Choinka sprawiają, że dzieci się uśmiechają, a grudniowy czas nabiera specjalnego znaczenia. Tym razem znaleźli czas, by odwiedzić studio Dzień Dobry TVN. Opowiedzieli nam o swojej pasji i bożonarodzeniowej pracy.
Wiele osób nie decyduje się na dekorowanie domu czy mieszkania na święta, a niektórzy robią to specjalnie dla dzieci. To właśnie najmłodsi najbardziej cieszą się ze śniegu, magii, Mikołaja i prezentów. Co jeszcze wywołuje uśmiech na ich twarzach? O swoich domowych tradycjach mówiły blogerki "Superstyler" oraz "Matka Gigantka".
W sobotę podczas konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski i szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk poinformowali o kolejnym etapie działań rządu w związku ze szczepionką na COVID-19. Zapowiedzieli, że 15 lub 16 grudnia rząd przedstawi mapę punktów szczepień. Dr Leszek Borkowski na antenie TVN 24 tłumaczył, czym jest szczepionka na wirus SARS-CoV-2.
13 grudnia 2020 r. mija 39. rocznica wybuchu stanu wojennego w Polsce. Instytut Pamięci Narodowej zachęca do wzięcia udziału w akcji "Zapal Światło Wolności". - Uczcijmy pamięć ofiar komunistycznego reżimu w epoce stanu wojennego - apelowali organizatorzy.
Zofia Chowaniak kupiła cześć nieruchomości od byłego teścia. Wraz z dziesięcioletnim synem zajmuje lokal na piętrze rodzinnego domu byłego męża. Jej byli szwagrowie robią wszystko, aby kobieta wyprowadziła się z własnego mieszkania. Sprawą zajęli się reporterzy Uwagi! TVN.
Ferie zimowe kojarzą się z wyjazdami w góry na sanki i narty lub też dalekimi podróżami w ciepłe kraje. Co robić w ferie, gdy spędza się je w domu w mieście lub na wsi? Sposobów na nudę jest naprawdę wiele!
Lata 80. to jeden z najbardziej wartościowych okresów w dziejach światowej kinematografii. To właśnie wtedy narodziło się wiele kinowych hitów, które do dziś cieszą się popularnością. Kultowe filmy lat 80. zagwarantowały rozwój kariery takim aktorom, jak John Cusack, Sean Penn czy Matthew McConaughey. Dziś niektóre pozycje mogą budzić rozbawienie u młodszych pokoleń, przyzwyczajonych do bardziej zaawansowanych technologicznie produkcji. Niemniej jednak warto obejrzeć choć kilka z nich, aby przekonać się, jak bardzo rozwinęła się światowa kinematografia.