Newsy

1% podatku dla Fundacji TVN - padł rekordowy wynik. "Jesteście Państwo wspaniali"

Newsy

Autor:
Berenika
Olesińska
Źródło:
informacja prasowa TVN
Rekordowy wynik kampanii 1% podatku dla Fundacji TVN
Rekordowy wynik kampanii 1% podatku dla Fundacji TVN informacja prasowa TVN
wideo 2/7

Fundacja TVN zebrała niemal 6 milionów złotych w ramach kampanii 1% podatku. To najwyższa od 10 lat kwota. Na co zostanie przeznaczona? Prezes Fundacji TVN Katarzyna Kolenda-Zaleska skierowała specjalne podziękowania.

Rekordowy wynik akcji przekazania 1% podatku dla Fundacji TVN

Fundacja TVN od 2001 roku niesie pomoc potrzebującym. Jej głównym celem jest wspieranie państwowych placówek medycznych, które wymagają remontu, przebudowy lub zakupu nowego sprzętu.

Od 2020 roku Fundacja TVN zaangażowana jest w projekt budowy Centrum Psychiatrii Dzieci i Młodzieży przy Centrum Zdrowia Dziecka - pierwszej tego typu kliniki w Polsce. Koszt, który musi ponieść fundacja wspierająca tę inwestycję, to ok. 34 milionów złotych. Dlatego uzyskane dzięki akcji przekazywania 1% z podatku pieniądze zostaną przeznaczone właśnie na to przedsięwzięcie.

- Jestem ogromnie wzruszona rekordową skalą okazanego Fundacji TVN wsparcia. 1% podatku to kwota, która może wydawać się niewielka, ale ofiarowana przez dziesiątki tysięcy ludzi wielkiego serca robi ogromne wrażenie. Dodatkowe 6 mln złotych zebrane w ten sposób zasili fundusz naszego najważniejszego projektu, jakim jest obecnie budowa Centrum Psychiatrii Dzieci i Młodzieży przy Centrum Zdrowia Dziecka. To ważne, że jako społeczeństwo widzimy, że problem psychiatrii dziecięcej jest palący - zauważa prezes Fundacji TVN Katarzyna Kolenda-Zaleska.

Katarzyna Kolenda-Zaleska dziękuje darczyńcom Fundacji TVN

Centrum Psychiatrii Dzieci i Młodzieży zapewni pomoc około 10 tys. pacjentom rocznie na Oddziale Pobytu Dziennego. Oddział Pobytu Stacjonarnego będzie dysponował 32 miejscami, w tym 6 łóżkami na Oddziale Obserwacji, 4 łóżkami na Oddziale Detoksykacji oraz 22 łóżkami na Oddziale Szpitalnym. Przy Centrum będzie działała również Poradnia Psychiatryczna.

- Chciałam powiedzieć, że jesteście Państwo wspaniali. W tym roku z 1% uzyskaliśmy prawie 6 milionów złotych. To jest rekordowy wynik. Wpłaciliście te pieniądze na Fundację TVN i tym samym wsparliście budowę Centrum Psychiatrii Dzieci i Młodzieży. Naprawdę dobrze wykorzystamy te pieniądze. Bardzo, bardzo Państwu dziękuję - przekazała w oficjalnych podziękowaniach Katarzyna Kolenda-Zaleska.

Budowa Centrum Psychiatrii Dzieci i Młodzieży - jak pomóc?

  • wysyłając SMS o treści „Pomagam" pod numer 7356 (koszt SMS 3,69 zł z VAT);
  • wysyłając przelew na Telefon BLIK na numer 509 559 966;
  • dokonując wpłaty na konto PL 25 1140 1010 0000 2581 1800 1001 (MBank);
  • ustawiając zlecenie stałe na powyższy numer rachunku bankowego;
  • jako firma lub instytucja na podstawie umowy darowizny – fundacja@tvn.pl

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Berenika Olesińska

Źródło: informacja prasowa TVN

Źródło zdjęcia głównego: informacja prasowa TVN

Pozostałe wiadomości