Newsy

Wyjątkowa akcja Amazona. Dlaczego wszyscy przyszli do pracy w piżamach?

Newsy

Autor:
Justyna
Piąsta
Reporter:
Piotr Wojtasik
Amazon przekazał milion złotych dla Fundacji TVN
Amazon przekazał milion złotych dla Fundacji TVNDzień Dobry TVN
wideo 2/7

Wrzesień to Miesiąc Świadomości Nowotworów Dziecięcych. Amazon okazuje solidarność z chorymi i ich rodzicami, dlatego co roku organizuje akcję Amazon Goes Gold. Piotr Wojtasik z Dzień Dobry TVN odwiedził wrocławską siedzibę firmy i zobaczył, jak pracownicy w symbolicznym geście wspierają młodych pacjentów. Niezwykła akcja łączy się też z ogromną pomocą finansową.

Amazon Goes Gold

Amazon wykorzystując swoje globalne zasięgi i skalę działalności, chce zwiększać świadomość na temat nowotworów dziecięcych. W tym celu powstała wrześniowa akcja Amazon Goes Gold. O szczegółach opowiedziała Barbara Krystosiak, CEE Community Relations Manager.

- Witamy serdecznie w sercu naszej firmy. Dzisiaj niezwykły dzień - akcja piżamowa, którą organizujemy co roku we wszystkich budynkach Amazon na świecie. To taki symboliczny wyraz wsparcia przede wszystkim dla dzieci chorych na nowotwory. W ten sposób nasi pracownicy przychodząc w piżamach do pracy, chcą okazać solidarność z małymi pacjentami - powiedziała Krystosiak.

Inicjatywna powstała w 2017 roku Od tego czasu Amazon przekazał wielkie pieniądze na rzecz pacjentów. - Jest to globalna akcja. Zainwestowaliśmy ponad 17 milionów dolarów w programy onkologii dziecięcej. W tym roku przeznaczyliśmy ponad 5 mln dolarów - podkreśliła Krystosiak.

Amazon wsparł Fundację TVN

Amazon wspiera również Fundację TVN. Przeznaczył milion złotych na rzecz budowy Centrum Psychiatrii i Onkologii Dzieci i Młodzieży

- Bez wahania zaoferowaliśmy wsparcie finansowe w budowę Centrum Psychiatrii i Onkologii Dzieci i Młodzieży. Ta inicjatywa jest wyjątkowa. Możemy pomóc setkom pacjentów, małym dzieciom. Cieszymy się, że robimy to razem, bo razem możemy więcej - podkreśliła przedstawicielka Amazona. - To początek serdecznej współpracy, będziemy ją kontynuować w kolejnych latach - dodała Barbara Krystosiak.

Centrum Psychiatrii Dzieci i Młodzieży - jak wesprzeć budowę

Fundacja TVN buduje Centrum Psychiatrii Dzieci i Młodzieży. Jest to jedno z działań podjętych w kierunku kompleksowej aktywności zmierzającej do poprawy sytuacji dzieci i młodzieży zmagającej się z problemami. Jeśli chcesz ją wesprzeć, możesz:

  • wysyłać SMS o treści "Pomagam" pod numer 7356 (koszt SMS 3,69 zł z VAT);
  • wysyłać przelew na Telefon BLIK na numer 509 559 966;
  • dokonać wpłaty na konto PL 25 1140 1010 0000 2581 1800 1001;
  • bezpośrednio na stronie Fundacji TVN;
  • na Facebooku i Instagramie Fundacji, klikając przycisk "przekaż datek".

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Justyna Piąsta

Reporter: Piotr Wojtasik

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości