Godziny przygotowań i dziesiątki kilometrów doprowadziły do sportowego sukcesu Damiana Błaszczyka. 18-latek w szczytnym celu przepłynął 80 kilometrów w zaledwie 33 godziny. O tym, co stało za jego niezwykłą inicjatywą, opowiedział w Dzień Dobry TVN.
Działania dziennikarza miały na celu pokazanie dzieciom, że nie są same w swojej walce z chorobą.
Jak się prezentuje po metamorfozie?
"To bardzo ważna nowość".
"To nie jest żaden wstyd".
Sprawdź na stronie Dzień Dobry TVN.
O tym mówiła Joanna Kryńska, dziennikarka TVN 24.
W piątek, 10 listopada o godzinie 12:00 zostały ujawnione szczegóły umowy koalicyjnej, która została zawarta między trzema siłami politycznymi: Koalicją Obywatelską, Trzecią Drogą i Nową Lewicą.
Fundacja TVN od lat pomaga lekarzom walczyć o zdrowie i życie pacjentów. Niedawno otrzymała list, w którym prof. Walentyna Balwierz poprosiła o pomoc w zakupie aparatu, który jest potrzebny w diagnostyce chorób nowotworowych.
W jaki sposób?
Wtorek 4 lipca przyniósł wiele emocjonujących chwil. Dawid Kubacki powiedział, jak czuje się jego żona. Ola Żebrowska natomiast odpowiedziała na złośliwe uwagi internautów dot. swojego ciała. Policja zajmuje się poszukiwaniem oszustów, którego ofiarami padły polskie aktorki oraz zaginięciem 15-letniej Wiktorii. Sprawdź.
Dorota i Krzysztof pobrali się w Narodowym Instytucie Onkologii w Gliwicach. Panna młoda to pacjentka placówki, która od jakiegoś czasu leczona jest na nowotwór. Zakochani postanowili nie czekać i celebrować swoją miłość mimo trudnego momentu w życiu kobiety.
Olivier Janiak wspierał swojego tatę w walce z chorobami onkologicznymi. Przebywając długie godziny na korytarzach oddziałów, wpadł na pomysł, jak można w tym mało wesołym miejscu, umilić czas dzieciakom. Poczekalnia, w której mogą oderwać się od zmartwień i trosk, okazała się strzałem w dziesiątkę. Oskar Netkowski z dziendobry.tvn.pl zapytał Oliviera Janiaka o kulisy przedsięwzięcia.
Najmłodsi pacjenci od 1 czerwca będą mogli spędzić stresujący czas oczekiwania w przyjaznych okolicznościach. Jak wyglądały kulisy powstawania tej szczególnej poczekalni?
Na początku kwietnia w świdnickim szpitalu "Latawiec" została przeprowadzona operacja wycięcia guza jajnika, który ważył około 20 kilogramów. Z wywiadu lekarskiego wynika, że zmiana urosła do takiego rozmiaru w niecały rok.
Dlaczego pracuje właśnie w Polsce?
Diagnoza "rak" wywraca do góry nogami nie tylko życie pacjenta, ale również jego bliskich. W takich sytuacjach chorzy nie wiedzą, gdzie szukać informacji nie tylko o samej chorobie, ale i możliwych formach leczenia.
W archiwach Narodowego Instytutu Onkologii w Warszawie znaleziono próbki nowotworów, które były pobieranie od pacjentów kilka dekad temu. Naukowcy mogą wykorzystać je do przeprowadzenia badań na temat raka.
Piotr Wojtasik z Dzień Dobry TVN odwiedził wrocławską siedzibę firmy i zobaczył, jak pracownicy w symbolicznym geście wspierają pacjentów onkologicznych. Niezwykła akcja łączy się też z ogromną pomocą finansową.
Posłanka Henryka Krzywonos-Strycharska zmaga się z chorobą nowotworową. W sierpniu pacjentka dowie się, jakie są rokowania. W Dzień Dobry TVN wraz z mężem opowiedzieli o walce z rakiem, która nieustannie się toczy. - Nagle wyobraziłem sobie, że przy mnie może nie być Henryki - przyznał
W obliczu wojny ukraińskie dzieci nie miały szans na leczenie onkologiczne w swoim kraju. W Polsce dostały szansę na pokonanie choroby.
Opisała, co dzieje się na oddziale onkologicznym.
Piotr Balicki, znany widzom TVN z programu "Mali Giganci", podzielił się ze swoimi fanami smutną wiadomością. - Nie mam niestety już sił, by ciągle opowiadać to samo - napisał na swoim profilu w mediach społecznościowych, informując o leczeniu onkologicznym. Pod postem momentalnie pojawiło się wiele słów wsparcia.
"Problem wynika z deficytu specjalistycznych kadr medycznych".
"To nie jest aż tak straszna choroba, jak powszechnie się sądzi".
Wstyd, lęk, dezaprobata... Kobiety po mastektomii często omijają lustra. Kupno koronkowego stanika jest dla nich szczytem odwagi i spełnienia marzeń. Pacjentki onkologiczne miesiącami wstydzą się rozebrać przed mężem, rezygnują z seksu, bo nie akceptują swojego ciała. Wtedy z pomocą przychodzi pani Barbara Różycka-Pustkowska. To anioł, który w swoim gabinecie przeprowadza zabieg pigmentacji medycznej brodawki. Jej samej życie też nie oszczędza. To, co robi dla innych, traktuje jak terapię.
Prof. Pawłowi Wiechno, onkolog kliniczny, wyjaśnia, jakie objawy powinny zaniepokoić i które schorzenia są najczęściej mylone z nowotworem gruczołu krokowego.
Przypominamy o niej z okazji Światowego Dnia Onkologii.