Bezpieczny azyl. Fundacja TVN stworzyła poczekalnię dla małych pacjentów onkologicznych

Autor:
Zofia
Wierzcholska
Poczekalnia

Narodowy Instytut Onkologii w Warszawie dzięki Fundacji TVN Nie jesteś sam oraz akcji Oliwiera Janiaka "Magiczne Promyki" zyskał nową poczekalnię. Jak przekazała na antenie Dzień Dobry TVN Dagmara Kaczmarek-Szałkow – najmłodsi pacjenci od 1 czerwca będą mogli spędzić stresujący czas oczekiwania w przyjaznych okolicznościach. Jak wyglądały kulisy powstawania tej szczególnej poczekalni?

Nowa poczekalnia dla małych pacjentów

W stołecznym szpitalu na ul. Wawelskiej w Centurum Radioterapii pojawiła się nowa poczekalnia dla najmłodszych pacjentów onkologicznych. Inicjatywa była możliwa, dzięki działalności Fundacji TVN Nie Jesteś Sam oraz akcji Oliviera Janiaka – "Magiczne Promyki". O szczegółach remontu opowiedziała przewodnicząca Rady Fundacji TVN - Kasia Kieli.

- W dniu dziecka otwieramy poczekalnię dla dzieci, które czekają tutaj na terapię. [...] Bardzo się cieszę, że Fundacja razem ze wszystkimi widzami TVN-u, bo to widzowie TVN są głównymi darczyńcami fundacji, a także z firmą Amazon, która mogła przyczynić się do tego, że powstało miejsce, które jest kolorowe, które ma gry i mam nadzieje, będzie bezpiecznym azylem dla dzieci, które walczą z wielką chorobą - tłumaczyła przewodnicząca.

Pacjenci onkologiczni znajdą ukojenie

Katarzyna Kolenda-Zalewska, prezeska Fundacji TVN również porozmawiała z kamerami Dzień Dobry TVN. Jak zapewnia – poczekalnia jest doskonale przygotowana do potrzeb małych pacjentów oczekujących na terapię. W nowym pomieszczeniu pojawiły się zabawki, gry oraz książki, które choć trochę pomogą zapomnieć podopiecznym o trudach walki z chorobą.

- Dla tych dzieci, które tutaj przychodzą, zalęknione, niepewne. Takie miejsce na pewno im pomoże, żeby chociaż troszeczkę się odprężyć – podkreśliła prezeska fundacji.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Zofia Wierzcholska

Źródło zdjęcia głównego: DDTVN

Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości