Gwiazdy

QCZAJ nagrał piosenkę, która wesprze szlachetny cel. "Moja siostrzenica przebywała w takim szpitalu"

Gwiazdy

Autor:
Adam
Barabasz
Muzyczny debiut Qczaja
Muzyczny debiut QczajaDzień Dobry TVN
wideo 2/15

QCZAJ był jednym z uczestników programu "Mask Singer". Udział w show stał się dla niego impulsem do nagrania własnej piosenki. W ten sposób chce wspierać dzieci i młodzież w walce z depresją. W studiu Dzień Dobry TVN odbyła się wielka premiera debiutanckiego utworu QCZAJA. Trener zaśpiewa go również 5 czerwca w Zatorze, gdzie odbędzie się finał zbiórki pieniędzy na Centrum Psychiatrii Dzieci i Młodzieży, który powstaje z inicjatywy Fundacji TVN.

Premiera piosenki QCZAJA

QCZAJ swoją przygodę z muzyką zaczął jako nastolatek, występując w warszawskim teatrze Buffo, gdzie dostał angaż do musicalu "Romeo i Julia". Po pewnym czasie zrezygnował ze śpiewania, ale muzyczna pasja w nim pozostała. Jak sam podkreśla, nie bez znaczenia dla porzucenia scenicznej kariery był jego brak pewności siebie. "Mask Singer" umożliwiło mu powrót do śpiewania, a tajemniczy kostium dodawał mu kurażu.

- Góralska, rozśpiewana dusza - przyznał w rozmowie z Anną Kalczyńską i Andrzejem Sołtysikiem. - Jednak urodziłem się w Ludźmierzu na Podhalu i coś mi w tej duszy gra. Mama zawsze sobie po góralsku podśpiewywała. Tak z serca czułem, że potrzebuję to zrobić, ale dopiero program "Mask Singer" wyciągnął to po wielu, wielu latach - dodał.

QCZAJ wspiera zdrowie psychiczne dzieci

QCZAJ wrócił wspomnieniami do zawodowej przeszłości. Po odejściu z teatru pracował jako fryzjer i trener. Telewizyjnej publiczności dał się poznać występując w Dzień Dobry TVN. Czy planuje rozkręcenie kariery muzycznej?

- Poprzez nauczycielkę, która przygotowywała nas do "Mask Singer" trafiłem na Filipa Siejkę, który dał mi ten utwór. Dziś będzie miała premierę moja piosenka "Tak chcę", którą zaśpiewam z dzieciakami - wyjaśnił.

Uwielbiany przez publiczność trener nie ukrywa, że sam mierzył się z problemami ze zdrowiem psychicznym. Dlatego też idea powstania piosenki, którą zaprezentował na scenie Dzień Dobry TVN, jest dla niego niezwykle ważna.

- Cały dochód z odtworzeń i wyświetleń teledysku, bo również go nagramy, przeznaczamy dla Fundacji TVN na budowę Centrum Psychiatrii Dzieci i Młodzieży.

QCZAJ zdecydował się również na osobiste wyznanie.

- Temat jest mi bardzo bliski, ponieważ moja siostrzenica przebywała w takim szpitalu. Poczułem więc ogromną potrzebę, żeby wyrazić wdzięczność, że ja wytrwałem, że będąc nastolatkiem, również mając problemy ze swoją psychiką, z depresją. Pokonałem to wszystko. I chciałbym wyrazić swoją wdzięczność za to, wspomóc budowę tego szpitala, bo to jest bardzo dzisiaj potrzebne - podsumował.

Zobacz materiał wideo i posłuchaj wyjątkowej piosenki QCZAJA.

Jak wesprzeć budowę Centrum Psychiatrii Dzieci i Młodzieży

Każdy może wesprzeć inicjatywę Fundacji TVN. Wystarczy:

  • wysyłając SMS o treści "Pomagam" pod numer 7356 (koszt SMS 3,69 zł z VAT)
  • wysyłając przelew na Telefon BLIK na numer 509 559 966
  • wpłaty na konto PL 25 1140 1010 0000 2581 1800 1001
  • bezpośrednio na stronie Fundacji TVN

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN? Pełne odcinki zobaczysz na Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Adam Barabasz

Źródło zdjęcia głównego: Jerzy Dudek / East News

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości